Цолов катастрофира в Макао

Родният пилот не завърши състезанието от Формула 3

Българският пилот Никола Цолов не успя да завърши състезанието за Световната купа във Формула 3 по улиците на Макао. Родният състезател се удари странично в предпазните стени на последния завой в 12-ата обиколка и не успя да продължи.

На старта Цолов потегли 13-и, но загуби две позиции на спирането и влизането в третия завой „Лисабон”, но след това си върна една позиция. След това последваха нови инциденти и две излизания на колата на сигурността, като Никола успя да прогресира до 11-ата позиция.

При последния рестарт българинът беше атакуван от Оливър Гьоте, който го изпревари, а веднага след това Цолов се опита да се доближи до него, за да може да използва DRS системата и да си върне позицията. Но загубата на сцепление в десния завой „Фишърменс Бенд” го прати в мантинелата и той не успя да избегне удара.

През октомври Цолов не успя да завърши и състезанието във Валенсия, след като бе ударен от Сюлемайн Занфари и двамата отпаднаха.

Алекс Маркес с нов договор с Дукати-Грезини

Испанецът заема десета позиция

В Нидерландия: Триумф на Дукати в MotoGP

Франческо Баная изпревари с 3.676 секунди съотборника си Хорхе Мартин

Нов рекорд за Цолов! За пръв път с две класирания в точките за уикенд (ВИДЕО)

Шесто място за Никола Цолов във Формула 3

В събота българинът завърши 13-и в спринта в Барселона

Никола Цолов тръгва трети на спринта в Барселона

Отлична квалификация за родния пилот

Топ автомобилите от Премиум рали акостират в “Св. Св. Константин и Елена”

Мартин Чой и тимът му влязоха в Топ 10 на Световния ендуранс шампионат по мотоциклетизъм

Официално: Марк Маркес ще се състезава за Дукати