Интер пречупи Фиорентина и се върна на върха, "виолетовите" пропиляха дузпа (ВИДЕО)

Лаутаро вкара единственото попадение в мача

Интер надви с минималното 1:0 като гост Фиорентина в двубой от 22-рия кръг на Серия А. Тосканци имаха шанс да изравнят десетина минути преди края на двубоя, но Нико Гонсалес пропусна дузпа.

В 11-ата минута Нзола вкара топката във вратата на Интер, но страничният съдия веднага вдигна флага за засада.

В 14-ата минута Турам подаде към Карлос Аугусто в наказателното поле, но Давиде Парони се намеси решаващо, за да изчисти топката в корнер пред погледа на Аугусто. След изпълнението на ъгловия удар от Кристиян Аслани Лаутаро Мартинес бе изпуснат и с глава се разписа за 0:1.

В 33-ата минута вратарят на Фиорентина Пиетро Терачано блесна със спасяване, парирайки удар на Давиде Фратези.

Минута след това Джакомо Бонавентура преодоля защитник в наказателното поле и шутира под напречната греда, но Ян Зомер го отказа с брилянтно спасяване.

В добавеното време на първата част изстрел на Нзола бе блокиран от бранител на Интер.

В 64-ата минута футболистите на Интер се ядосаха, след като попадение на Марко Арнаутович не бе зачетено заради засада.
Четири минути след това Нзола пропиля чисто голово положение за Фиорентина.

В 74-ата минута бе нужна намесата на ВАР за евентуално нарушение на Ян Зомер. ВАР арбитрите накараха главния съдия лично да преразгледа на монитора ситуацията, след което Джанлука Аурелиано посочи бялата точка. Зад топката застана Нико Гонсалес, който обаче бе спрян от Зомер, след като стреля слабо.

Интер продължава да е лидер в класирането с 54 точки - с точка повече от Ювентус и мач по-малко. Фиорентина е пети с 34 точки.

В следващи кръг "нерадзурите" приемат Ювентус на 4 февруари в Дерби д`Италия.