Интер не пощади Рома на "Олимпико" - 4:0

Шампионът на Италия Интер разби единия от основните си конкуренти за титлата Рома насред „Олимпико” с 4:0. В хубав и бърз мач „нерадзурите” не дадоха на Рома да се бори за нищо и накрая заслужено си тръгнаха с трите точки в актива си.

Шампионът на Италия Интер разби единия от основните си конкуренти за титлата Рома насред „Олимпико” с 4:0. В хубав и бърз мач „нерадзурите” не дадоха на Рома да се бори за нищо и накрая заслужено си тръгнаха с трите точки в актива си. Двубоят започна вихрено за Интер още от самото начало. В 5-ата минута невероятният Златан Ибрахимович прехвърли Дони, след като бе излязъл сам срещу него. При попадението имаше и леко объркване от страна на вратаря, който първоначално си помисли, че има засада, каквато всъщност нямаше.
След гола двубоят стана двуостър. С бързи пасове и скоростни разигравания, и двата отбора търсеха развръзката. Така и Интер, и Рома стигнаха до няколко опасни положения за гол. В последните минути на полувремето Рома натисна здраво противника си и бе съвсем близо до изравняване. До такова обаче не се стигна след пропуски на Тоти, Вучинич и компания. Освен всичко Интер имаше в този мач блестящ вратар – Жулио Сезар, който си вършеше изклюяително своята работа.
Всичко за Рома обаче свърши с началото на второто полувреме. Само две минути след неговото начало Ибрахимович бе изведен добре. Шведът напредна и с двама футболисти на гърба си стигна до наказателното поле, където с техничен удар по земя матира Дони - 0:2.
Докато публиката и играчите на Рома още се отърсваха от втория гол, резултатът вече бе 0:4. Първо в 54-ата минута Деян Станкович намери перфектно топката на границата на наказателното поле и с удар от въздуха и помощта на страничната греда вкара неспасяем гол. В 56-ата минута пък 21-годишният нигерийски нападател Виктор Обиня проби отдясно, стигна до дъгата на наказателното поле и през няколко играчи изстреля страхотен удар в горния ъгъл на Дони, който извади за четвърти път топката от своята врата.
Така мачът приключи. Единственото, което оставаше на Рома, е да стигне до почетна загуба. И това обаче не можа да стане. Интер можеше да си тръгне и с много повече голове в актива си, но несериозността на победителите пред гола и липсата на шанс при удар с глава на Майкон, когато топката срещна гредата, спаси „вълците”.
Тоти, Вучинич и Рийзе също се опитаха да вкарат гол, но макар и с няколко създадени положения, играчите на Лучано Спалети не можаха да реализират поне едно от няколкото супер чисти положения през мача.