Хетафе удължи агонията на Севиля и разби андалусийци като гост (ВИДЕО)

Отборът от мадридското предградие стигна до категоричен успех с 3:0

Хетафе удължи лошата серия на Севиля, побеждавайки андалусийци с 3:0 като гост в двубой от 17-ия кръг на Ла Лига.

Тимът, воден от Диего Алонсо, няма успех в първенството от 26 септември, когато победи Алмерия с 5:1.

С победата Хетафе събра актив от 25 точки на осмото място, докато Севиля остава 16-и с 13 точки, колкото има и Селта, но галисийци имат мач повече.

Двубоят започна кошмарно за Севиля. Още в четвъртата минута гостите от Хетафе получиха правото да изпълнят дузпа заради игра с ръка на Хуанлу Санчес. Зад топката застана Борха Майорал, който изпрати топката в средата на вратата за 0:1.

В 35-ата минута Хетафе имаше шанс за втори гол, но Хуан Фернандес, който засече центриране в наказателното поле, стреля встрани от вратата.

Две минути по-късно гостите все пак удвоиха аванса си. Месън Грийнууд пусна хубав пас към Хайме Мата, а испанецът го превърна в гол.

Десет минути преди края Хетафе получи още една дузпа за игра с ръка. Този път с изпълнението се зае Мейсън Грийнууд, който не остави шанс на Марко Дмитрович.