"Баските" взеха своето срещу Атлетико (Мадрид) на "Сан Мамес"

Атлетик Билбао стигна до успех с 2:0

Атлетик Билбао изигра силен мач и победи с 2:0 Атлетико Мадрид в двубой от 17-ия кръг на Ла Лига.

Баските "лъвове" са на пето място в класирането с 32 точки. Момчетата на Диего Симеоне заемат третото място с 34 точки, но и мач по-малко от Билбао.

Още в петата минута на добавеното време Атлетик Билбао успя да разсече защитата на мадридчани и топката стигна до Горка Гурусета, който стреля към долния десен ъгъл, но Ян Облак направи добро спасяване.

В 12-ата минута Инаки Уилямс пропиля добър шанс, пращайки топката в страничния стълб на вратата, пазена от Облак.

В 35-ата минута Чаглар Союнчу извърши нарушение, което доведе до дузпа за Атлетик Билбао. Сансет обаче не успя да се разпише от 11-метровия наказателен удар, пращайки топката над напречната греда.

Домакините успяха да поведат в началото на втората част, когато Горка Гурусета овладя перфектно центриране от Андер Ерера и прати топката в долния ляв ъгъл за 1:0.

Нико Уилямс вкара красив гол в 64-ата минута, за да удвои преднината на баските "лъвове".

Четири минути след това Инаки Уилямс се освободи от защитник на Атлетико и отправи мощен изстрел, който обаче бе страхотно отразен от Облак.

В 73-ата минута Инаки намери брат си Нико с елегантен пас, но той прати топката на сантиметри покрай вратата.

Десет минути по-късно Маркос Йоренте стреля по земя към средата на вратата на Унай Симон показа рефлекс и се справи с опасността.