3. Юнайтед победи само 1:0 неориентирания Арсенал на "Олд Трафорд"

Юнайтед победи само 1:0 неориентирания Арсенал на "Олд Трафорд"

Алмуния спаси Арсенал от разгром през първото полувреме, Бербатов игра 23 минути

Манчестър Юнайтед взе преднина от 1:0 срещу Арсенал след първия полуфинален двубой между двата тима в Шампионската лига, който се игра на "Олд Трафорд". Домакините мачкаха лондончани през целия мач, но успяха да вкарат само един гол, дело на О"Шей в 18-ата минута. Българският национал на Юнайтед Димитър Бербатов влезе като резерва в 67-ата минута и се отличи с няколко фирмени отигравания, а в герой за Арсенал се превърна вратарят Алмуния, който запази надеждите на тима си живи.

Юнайтед започна много надъхано срещата и можеше да открие резултата още във 2-ата минута. Тогава Флетчър центрира към Рууни, който насочи топката с глава в обратния ъгъл на Алмуния, но испанецът с последни усилия спря пътя й към мрежата. В 16-ата минута и Тевес бе безсилен пред невероятния рефлекс на вратаря. О’Шей центрира перфектно към аржентинеца, който стреля без забавяне, а Алмуния изби с котешка пъргавина изстрела му, както и последвалата добавка. Две минути по-късно обаче престъпната небрежност на лондонските защитници нямаше как да не бъде наказана. След центриране от корнер топката се озова в краката на Флетчър, който финтира защитник до аутлинията и центрира към О’Шей, който забоде топката под гредата за 1:0.

В минутите след гола „червените дяволи” продължиха да мачкат ошашавения противник. Не бе изминал и половин час игра, когато Тевес центрира от десния фланг към Роналдо, който от малкия пеналт стреля с глава само, за да види как Алмуния прави поредното си феноменално спасяване. Минутата бе два 29-а, а изрусеният вратар вече на 6 пъти спасяваше „артилеристите”.

Гостите опитаха да изнесат играта по-напред, но губеха изцяло сблъсъка в средата на терена, където Карик, Флетчър и Андерсон бяха пълни господари.  За разлика от вихрените начални минути, втората част започна по-спокойно. Първата по-сериозна опасност в нея бе в 60-ата минута, когато комбинация между Рууни и Роналдо позволи на Андерсон да шутира от границата на наказателното поле, но играчът с плитките стреля неточно над вратата. Малко след това Арсенал направи първото запомнящо се нещо в мача. Топката бе центрирана към Адебайор в предни позиции, той я спря на гърди и стреля по посока на Ван Дер Сар, но ударът мина над вратата на скучаещия до момента холандец.

В 67-ата минута в игра се появи и Димитър Бербатов. Веднага след това Роналдо можеше да удвои преднината на Юнайтед, но снарядът, който изстреля от около 25 метра се отби от напречната греда, а Арсенал отговори с неточен удар на Фабрегас по диагонала. Малко след това Бербатов овладя отлично топката и подаде към Роналдо, който продължи към Гигс, а уелсецът центрира към българина, но Силвестър в последния момент изчисти с глава в корнер. В 77-ата минута Гигс бе изведен сам срещу Алмуния и вкара топката във вратата, но страничният рефер отсъди спорна засада.

Венгер се реши в последните 10 минути да пусне в игра Едуардо, но и това не помогна на Арсенал, чийто креативни футболисти много рядко се срещаха с топката. До края на срещата не се случи нищо интересно, след като Юнайтед внимаваше да не допусне фатална грешка в отбрана, а гостите бяха прекалено плахи, за да направят каквото и да било. Така всичко ще се реши на реванша на „Емирейтс” следващата седмица.

МАНЧЕСТЪР ЮНАЙТЕД - АРСЕНАЛ 1:0
1-0 Джон О'Шей 17'

Манчестър Юнайтед: Ван Дер Саар, О’Шей, Фърдинад (87-Евънс), Видич, Евра, Флетчър, Карик, Андерсон (66-Гигс), Роналдо, Тевес (67-Бербатов), Рууни

Арсенал: Алмуния, Саня, Туре, Силвестър, Гибс, Уолкът (71-Бендтнер), Диаби, Фабрегас, Сонг, Насри, Адебайор (82-Едуардо).

Жълти картони: Тевес (Юнайтед)

Рефер: Клаус Бо Ларсен (Дания)
Стадион: "Олд Трафорд" - 74 733 зрители

Флик: Хубаво е да си треньор на Барселона

Специалистът се наслаждава на първите си месеци в Каталуния

Алонсо преди Байерн: Готови сме за "пълна газ"

Треньорът на Леверкузен е обнадежден преди дербито

Слот каза от какво е разочарован

Мениджърът на Ливърпул съжалява за загубата от Нотингам Форест

Милан отказа 80 милиона за Майк Менян

Челси са поискали да купят французина през лятото, но росонерите са били категорични

Компани: Байерн Мюнхен винаги е фаворит

Той говори преди дербито с Байер Леверкузен в Бундеслигата

Сърбия и Албания с обща кандидатура за Евро U21 2027

Белгия и Турция също са сред страните, които искат домакинството

Ръководството на Ман Юнайтед работи по план "150"

Голямата цел на "червените дяволи" е да се спечели титлата във Висшата лига през 2028г.

Удар за Рома: Дибала пак се контузи