Верона удържа 2:2 срещу шампиона Интер (ВИДЕО)

"Нерадзурите" завършиха шампионския си сезон с 94 точки

Интер приключи шампионския си сезон в Серия А с равенство срещу Верона в 38-ия кръг. Срещата завърши 2:2. Марко Арнаутович отбеляза два гола за Интер, докато Томасш Суслов и Тиджани Нослин бяха точни за домакините. Гол в добавеното време на двубоя на Алексис Санчес пък бе отменен заради засада.

С точката Интер събра 94 пункта. Верон завърши кампанията на 13-ото място с 38 пункта.

В 10-ата минута Интер откри резултата. Марко Арнаутович се възползва от грешка на бранител и откри резултата с прецизен удар.

Само 7 минути след това Верона изравни. Томаш Суслов намери Тиджани Нослин, който нямаше как да пропусне от отлична позиция и с удар в долния ляв ъгъл не остави шансове на Емил Аудеро.

В 37-ата минута домакините стигнаха до пълен обрат. Този път Нослин и Суслов си размениха ролите. Вторият отбеляза след удар от границата на пеналтерията.

В добавеното време на първата част Интер отговори. Маркюс Тюрам подаде към Арнаутович. Той се справи с бранител и с хубав удар от границата на наказателното поле в десния ъгъл преодоля вратаря на домакините. Попадението бе разглеждано със системата ВАР за евентуално засада в хода на атаката, но все пак голът бе признат.

През второто полувреме темпото на игра спадна и нямаше много ситуации пред двете врати.

В 76-ата минута Нослин се опита да отбележи втория си гол в мача. Изстрелът му обаче бе неточен. Минута след това пък удар на Тавсан бе спасен от стража на “нерадзурите”. Малко след това отново Нослин бе отказа от Аудеро.

Шест минути преди края на редовното време на двубоя Интер бе близо до победен гол. Франческо Ачерби стреля, но в последния момент бранител на Верона изчисти топката от голлинията.

В добавеното време на срещата гол на Алексис Санчес бе отменен след намесата на ВАР заради засада в хода на атаката.