3. В приятелски мач Юнайтед успя да пребори Реал след дузпи (ВИДЕО)

В приятелски мач Юнайтед успя да пребори Реал след дузпи (ВИДЕО)

И двата тима показаха голяма неточност при 11-метровите удари

Манчестър Юнайтед победи Реал Мадрид след изпълнение на дузпи в мач от приятелския турнир „Интернешънъл Чемпиънс Къп”. „Червените дяволи” поведоха в резултата през първото полувреме чрез Лингард, а Касемиро изравни от дузпа след почивката. След края на редовното време двата тима стигнаха до дузпи, в които феновете на стадиона видяха седем пропуска – 4 от страна на „кралския клуб” и три на английския тим.

Юнайтед поведе на „Ливайс Стейдиум” в продължението на първото полувреме след феноменален пробив на Марсиал, който даде на празна врата на Лингард. По-рано през първата част англичанинът на два пъти застраши вратата на „кралския клуб” с далечни изстрели.

Джеси Лингард пробва рефлекса на Кейлор Навас в началните минути на двубоя, но вратаря на Реал успя да избие с една ръка. В по-късен етап от мача отново Лингард опита изстрел от дъгата на наказателното поле, като пак бе близо до попадение, но кълбото мина встрани от страничната греда.

В първата минута от добавеното време французинът Антони Марсиал направи за смях отбраната на Реал, финтира трима в бяло, след което с точен пас намери Лингард на далечната греда и за англичанина нямаше проблем да отклони на празна врата за 1:0.

През второто полувреме Реал стигна до изравняване след точно изпълнена дузпа. Линдельоф фаулира Тео Ернандес в 68-ата минута, а Касемиро показа точност от бялата точка, възстановявайки равенството.

В 83-ата минута Фелайни получи на точката за изпълнение на дузпи, но изпълнението му бе крайно неточно и прати в аут.

След равенство в редовното време двата тима пристъпиха към изпълнението на дузпи, при което показа изумителна неточност. От пет изпълнени дузпи от Реал единственият точен бе Луис Кесада, а от Юнайтед вкараха двама – Мхитарян и Блинд.

Алонсо преди Байерн: Готови сме за "пълна газ"

Треньорът на Леверкузен е обнадежден преди дербито

Слот каза от какво е разочарован

Мениджърът на Ливърпул съжалява за загубата от Нотингам Форест

Милан отказа 80 милиона за Майк Менян

Челси са поискали да купят французина през лятото, но росонерите са били категорични

Компани: Байерн Мюнхен винаги е фаворит

Той говори преди дербито с Байер Леверкузен в Бундеслигата

Сърбия и Албания с обща кандидатура за Евро U21 2027

Белгия и Турция също са сред страните, които искат домакинството

Ръководството на Ман Юнайтед работи по план "150"

Голямата цел на "червените дяволи" е да се спечели титлата във Висшата лига през 2028г.

Удар за Рома: Дибала пак се контузи