3. В ЛОНДОН: Класика над Тотнъм даде глътка въздух на Манчестър Юнайтед и Солскяер (ВИДЕО+СНИМКИ)

„Червените дяволи“ удариха „шпорите“ с нова схема и голове на Кристиано, Кавани и Рашфорд

Манчестър Юнайтед постигна изключително важна победа с 3:0 при визитата си на Тотнъм от 10-ия кръг на английската Висша лига.

Попадения на контузилия се малко преди края Единсон Кавани, португалската звезда Кристиано Роналдо и заменилия го Маркъс Рашфорд дадоха глътка въздух на „червените дяволи“ и спасиха, поне засега, поста на мениджъра им Оле Гунар Солскяер.

Двамата треньори направиха по 2 промени сред титулярите си спрямо последните срещи, като тези в Тотнъм бяха свързани с присъствието на Бен Дейвис и Джовани Ло Селсо, заменили съответно Серхио Регилон и Тонги Ндомбеле.

Наставникът на гостите пък извади от стартовите 11 нападателите Маркъс Рашфорд и Мейсън Грийнууд, а вместо тях даде шанс на Единсон Кавани и Рафаел Варан.

Норвежецът реши да смени и схемата след срамната домакинска загуба с 0:5 от Ливърпул в дербито преди седмица, за да заложи на тактическа постройка с трима централни защитници и двама централни нападатели в лицето на Кавани и суперзвездата Кристиано Роналдо.

Именно португалецът откри резултата в мача със страхотно воле малко преди почивката.

В началото обаче Тотнъм изглеждаше като по-опасният отбор. Още в 6-та минута Хюн-Мин Сон стреля от дистанция, но след рикошет се стигна само до корнер.

Отговорът на „червените дяволи“ дойде в 8-ата минута, когато Единсон Кавани стреля неточно.

В средата на първото полувреме отново Сон получи хубав пас, ала бе в положение на засада, а след последвалата контраатака Бруно Фернандеш намери с елегантно центриране непокрития в пеналта Кавани, ала той пропусна с глава от чудесна позиция.

В 28-а минута домакините вкараха гол чрез защитника си Кристиян Ромеро, но той бе отменен заради засада, а 4 по-късно Фред тества рефлекса на Юго Лорис от дистанция, ала капитанът на Тотнъм демонстрира класа.

Манчестър Юнайтед поведе в 39-ата минута, когато Бруно Фернандеш намери със страхотно подаване Кристиано Роналдо зад защитата, а сънародникът му не остави шанс на вратаря с чудесно воле от малък ъгъл и откри резултата.

Така „червените дяволи“ се оттеглиха на почивка с минимален аванс.

Второто полувреме започна с нов гол на Роналдо, който обаче този път бе отменен заради засада, потвърдена и от ВАР.

„Шпорите“ се опитаха да натиснат, ала не успяха и вместо това в 64-ата минута, след една образцова контраатака, Роналдо изведе Кавани сам срещу Юго Лорис и уругваецът елегантно преодоля вратаря, за да направи резултата 2:0 в полза на Юнайтед.

Десетина минути по-късно Тотнъм имаше шанс да намали изоставането си, също след контраатака, при която обаче Хари Кейн не можа да намери свой съотборник в наказателното поле и Скот Мактоминей изчисти.

До края лондончани пробваха натиск, но защитата на Юнайтед се справи и в 86-ата минута резервата Маркъс Рашфорд сложи точка на спора, след като бе изведен сам срещу вратаря и го преодоля със силен удар по диагонала, за да оформи класиката.

Така тимът от Манчестър си тръгна с пълния комплект точки от Лондон и вече има 17 в своя актив, докато Тотнъм остана с 15. Четвъртият Уест Хем също е със 17, но и мач по-малко от двата тима.

Тотнъм - Манчестър Юнайтед 0:3
0:1 Кристиано Роналдо (39)
0:2 Единсон Кавани (64)
0:3 Маркъс Рашфорд (87)

СТАРТОВИ СЪСТАВИ
:

ТОТНЪМ: Лорис, Роял, Дайър, Ромеро, Дейвис, Скип, Хьойберг, Ло Селсо, Лукас, Сон, Кейн;

МАНЧЕСТЪР ЮНАЙТЕД: Де Хеа, Уан-Бисака, Магуайър, Варан, Линдельоф, Шоу, Фред, Мактоминей, Фернандеш, Роналдо, Кавани;

На Острова: Сити ще се размине с тежките наказания

Сензационен обрат в делото срещу шампионите за 115 нарушения на финансовия феърплей

Мота: Офанзивната фаза не е един играч, а целият отбор

„Преживях толкова много хубави моменти в Дженоа"

Пеп за Родри: Претърпя операция, сезонът за него приключи

„Той ще е готов за следващата кампания“, заяви Гуардиола

Флик: Хубаво е да си треньор на Барселона

Специалистът се наслаждава на първите си месеци в Каталуния

Алонсо преди Байерн: Готови сме за "пълна газ"

Треньорът на Леверкузен е обнадежден преди дербито

Слот каза от какво е разочарован

Мениджърът на Ливърпул съжалява за загубата от Нотингам Форест

Милан отказа 80 милиона за Майк Менян

Челси са поискали да купят французина през лятото, но росонерите са били категорични

Компани: Байерн Мюнхен винаги е фаворит