Тотален шок за Интер! Монца се изгаври с "нерадзурите" насред "Джузепе Меаца"(ВИДЕО)

Това е пети пореден шампионатен провал за тима от Милано

Интер изненадващо загуби от Монца с 0:1 у дома в мач от 30-ия кръг на Серия А и не успя да се възползва от грешната стъпка на градския съперник Милан. „Нерадзурите“ са пети във временното класиране с 51 точки, а Монца е 12-и с 38.

Българският национал Валентин Антов не взе участие в мача, оставайки неизползвана резерва на Рафаеле Паладино.

Първото добро положение в мача бе на сметката на Интер, като дойде едва в 24-ата минута на мача. Хоакин Кореа достигна до подаване в наказателното поле и нанесе удар по земя, който обаче бе спасен от вратаря.

Чак в 57-ата минута Интер отново застраши вратата на Монца. Ромелу Лукаку получи центриране отдясно и нанесе удар с глава, който обаче бе спасен от Микеле Ди Грегорио.

Домакините имаха сериозни претенции за дузпа в 70-ата минута, като ВАР преразгледа ситуацията, но бялата точка не беше посочена.

В 78-ата минута се стигна и до шока за Интер. Патрик Киурия центрира отлично от ъглов удар, а Лука Калдирола се извиси най-високо в наказателното поле и засече с глава топката в мрежата на Андре Онана.