Страхотен гол на Поро прати Тотнъм напред за ФА Къп (ВИДЕО)

"Шпорите" надвиха с 1:0 Бърнли

Страхотен гол на Поро прати Тотнъм напред за ФА Къп  (ВИДЕО)

Отборът на Тотнъм победи Бърнли с 1:0 в мач от третия кръг за ФА Къп. Педро Поро вкара истински гол-красавец, за да донесе победата на "шпорите".

Така лондончани продължават напред и ще играят в 1/16-финалите на турнира.В 5-ата минута Бренън Джонсън получи отличен дълъг пас, с който успя да нахлу в наказателното на Бърнли. Той се справи с един защитник, но втори се притече на помощ и спря футболиста на Тотнъм, който спечели само ъглов удар. "Шпорите" обаче не се възползваха достатъчно добре от статичното положение.

Две минути след това Одобер опита да изненада стража на домакините Викарио с изстрел от дистанция. Шутът му обаче бе насочен право във вратаря, който без проблеми изби.

Добра възможност се откри пред Тотнъм в 10-ата минута. Ричарлисон бе изведен, той обаче стреля неточно. Секунди след това топката отново се озова в Бренън Джонсън по левия фланг. Той успя да влезе навътре и нанесе удар с десния си крак от границата на наказателното, който бе опасен, но все пак стражът на гостите се справи.

В 27-ата минута дойде най-добрият шанс за Бърнли. Амдуни комбинира със съотборник, което го остави очи в очи с вратаря на Тотнъм. Той обаче се забави, а в крайна сметка дори стреля над напречната греда.

В 52-ата минута Бентанкур пое отлично на гърди на границата на наказателното и стреля. Шутът му обаче не бе толкова добър като първото му докосване и той прати топката високо над целта.

В 69-ата минута домакините имаха претенции за дузпа, след като имаше контакт между Бренън Джонсън и играч на Бърнли, след което футболистът на Тотнъм се озова на земята в противниковото наказателното. Главният съдия остави играта да продължи, а малко след това ситуацията бе разгледана от ВАР, но решението на терен остана.

"Шпорите" поведоха в 79-ата минута. Тогава Педро Поро открадна топката и напредна, след което реши сам да завършва. Той отправи истински снаряд от ръба на наказателното поле, а стражът на Бърнли само можеше да изгледа топката, която влезе в далечния ъгъл на вратата.

Валентин Антов потегля към Германия или Франция?