Сензацията е факт: Ювентус е аут от Шампионска лига (ВИДЕО)

След луд мач със 7 гола и загуба от Бенфика в Португалия

Италианският гранд Ювентус отпадна предсрочно още в груповата фаза на Шампионската лига!

„Бианконерите“ паднаха от Бенфика в истинско голово шоу - 3:4, след което загубиха окончателно шансовете си за продължаване към осминафиналите.

Домакините от Португалия пък са сигурни участници в директните елиминации, редом с ПСЖ от група Н.

Те поведоха с 4:1 още до 50-ата минута, след което инкасираха 2 попадения за 2 минути, между 77-ата и 79-ата, но въпреки това взеха трите точки.

С тях „орлите“ събраха 11, с колкото е и лидерът в групата ПСЖ, разбил по същото време със 7:2 опашкаря Макаби (Хайфа), който също като Юве има едва 3 точки от 5 срещи.

Гостите от Торино бяха наясно, че трябва задължително да спечелят, ако искат да запазят шансове за продължаване напред, но допуснаха твърде много неточности и в крайна сметка отпаднаха от надпреварата.

Още в 11-ата минута защитата им не се разбра и позволи на Рафа Силва да овладее в наказателното поле и да отправи удар, преминал покрай вратата.

Не след дълго Бенфика поведе в резултата. В 17-ата минута „орлите“ изпълниха късо корнер, Енцо Фернандес центрира и Антонио Силва с глава прати топката във вратата.

В 21-ата минута Ювентус изравни. Душан Влахович стреля с глава и вратарят спаси, последва нов опит нападателя, а впоследствие Мойс Кийн довкара топката в мрежата за 1:1. Първоначално беше отсъдена засада, но след намесата на ВАР голът бе зачетен.

Само 7 минути по-късно обаче Жоао Марио отново даде аванс на домакините, разписвайки се от дузпа, отсъдена за игра с ръка в пеналта.

В 35-ата минута именно Марио асистира на Рафа Силва и той от движение направи резултата 3:1.

След паузата Бенфика вкара още веднъж. В 51-ата минута Алехандро Грималдо изведе страхотно Рафа Силва, който копна топката над Шчесни, за да вкара своя втори гол в мача - 4:1.

Не след дълго Бенфика можеше да вкара и пети гол, но вратарят на Юве направи двойно спасяване.

В 75-ата минута Рафа Силва бе близо до хеттрик, ала пропусна, а в 77-ата гостите намалиха с гол от воле на Аркадиуш Милик.

След още 2 минути торинци вкараха за 4:3, след като Уестън Маккени се разписа на празна врата след карамбол.

Малко преди края Рафа Силва удари греда, но въпреки това Бенфика удържа успеха си и продължава към осминафиналите на Шампионската лига, за разлика от Ювентус.

Бенфика – Ювентус 4:3
1:0 Антонио Силва (17)
1:1 Мойс Кийн (21)
2:1 Жоао Марио (28, дузпа)
3:1 Рафа Силва (35)
4:1 Рафа Силва (50)
4:2 Аркадиуш Милик (77)
4:3 Уестън Маккени (79)

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

Бенфика: Одисеас Влаходимос, Александер Бах, Антонио Силва, Николас Отаменди, Алехандро Грималдо, Енцо Фернандес, Флорентино, Жоао Марио, Рафа Силва, Фредрик Аурснес, Гонсало Рамош;

Ювентус: Войчех Шчесни, Данило, Леонардо Бонучи, Федерико Гати, Мануел Локатели, Хуан Куадрадо, Уестън МакКени, Филип Костич, Адриен Рабио, Мойс Кийн, Душан Влахович;