3. Резервите на Реал спечелиха мадридското дерби на „Висенте Калдерон” (ВИДЕО)

Резервите на Реал спечелиха мадридското дерби на „Висенте Калдерон” (ВИДЕО)

Ди Мария герой за „Белия балет” при 2:1 над Атлетико, "кралете" вече са с 6 точки пред "дюшекчиите"

Въпреки че игра с голяма част от резервните си футболисти и без голямата си звезда Кристиано Роналдо, испанският шампион Реал (Мадрид) спечели с 2:1 столичното дерби с Атлетико от 33-ия кръг на „Ла Лига”.

Двубоят на „Висенте Калдерон” стартира отлично за „дюшекчиите” и те поведоха в резултата още в третата минута, в която Диего Годин се възползва от грешка на Диего Лопес и асистира на Радамел Фалкао, а голмайсторът на домакините им даде преднина с 32-ия си гол през кампанията.

„Белия балет” обаче успя да отговори сравнително бързо, макар че очевидно мислеше повече за полуфиналния реванш в Шампионската лига срещу Борусия (Дортмунд).

В 12-ата минута Хуанфран си вкара автогол след изпълнен от Анхел ди Мария пряк-свободен удар и така статуквото бе възстановено.

При 1:1 дойде и почивката, а след нея срещата бе сравнително равностойна до 63-ата минута, в която Карим Бензема изведе с отличен пас Ди Мария сам срещу вратаря и аржентинецът го преодоля с прецизен шут от движение, пращайки топката в далечния му ъгъл – 2:1.

Впоследствие домакините се опитаха да отговорят, но не успяха ад го сторят и трябваше да се примирят с първата си загуба от пет кръга, оставила ги на шест точки зад втория в таблицата тим на Реал (Мадрид), който надвиха за последно през 1999 година.

Наглост! Тен Хаг се оплака от липса на средства

И това се случва въпреки, че отборът му похарчи луди пари за трансфери

Атлетик (Билбао) прекъсна победната си серия след нелепа издънка срещу Севиля (ВИДЕО)

Гостите си тръгнаха с точката в последния момент

Официално: Бока Хуниорс остана без старши треньор

Диего Мартинес си подаде оставката

Айнтрахт с четвърта поредна победа в Бундеслигата, надделя над Холщайн Кил като гост (ВИДЕО)