3. Реал прегази ЦСКА (Москва) в реванша и ще играе на четвъртфиналите на ШЛ (видео)

Реал (Мадрид) се класира за четвъртфиналите на Шампионската лига, след като постигна победа с 4:1 в мача си реванш срещу ЦСКА (Москва) от осминафиналната фаза на надпреварата

Реал (Мадрид) се класира за четвъртфиналите на Шампионската лига, след като постигна победа с 4:1 в мача си реванш срещу ЦСКА (Москва) от осминафиналната фаза на надпреварата. „Кралския клуб” владееше инициативата в двубоя и се представи по-добре от своя съперник, като по този начин заслужено се класира за следващия етап в надпреварата.

Първият удар към една от двете врати бе отправен в 8-ата минута от Сейду Думбиа, но изстрелът не попадна в рамките на вратата на Икер Касияс. Почти веднага след това се откри възможност пред Кристиано Роналдо, но вратарят на ЦСКА – Сегрей Чепчугов, се справи със ситуацията.

Постепенно Реал наложи контрола си върху двубоя и след пропуск на Кака в 18-ата минута, в 26-ата „белия балет” излезе с гол напред. Точен за 1:0 в полза на Реал бе Гонсало Игуаин. Нападателят отправи удар с десния крак, а кълбото влетя неспасяемо в мрежата гостите.

В следващите минути и двата тима имаха по едно положение, но Шаби Алонсо се отчете с пропуск за испанския тим, докато Ахмед Муса не успя да реализира за ЦСКА. До края на първата част ново попадение в мача не падна и минималната преднина на Реал от един гол се запази и до почивката на срещата.

”Кралския клуб” стартира много силно втората част и още в началните минути Кака и Роналдо получиха възможности да стрелят към вратата на гостуващия тим, но изстрелите им не попаднаха в мрежата на Чепчугов. В 55-ата минута пък резултатът стана 2:0 в полза на Реал, след като Кристиано Роналдо отправи силен изстрел, топката тупна точна пред вратаря на ЦСКА, който не се намеси по най-добрия начин и кълбото влетя в мрежата му.

Силните изяви на играчите на Жозе Моуриньо продължиха, а в 70-ата минута Карим Бензема направи аванса на отбора си класически – 3:0. Нападателят отправи удар към Чепчугов, който се справи със ситуацията, но топката се върна в краката на нападателя на Реал, а при втория опит французина не сбърка и наниза трети гол за Реал.

Малко след това, в 77-ата минута, Зоран Тошич върна едно попадение за ЦСКА (Москва) и донесе поне малко радост на феновете на руския тим. Сърбинът отправи хубав изстрел към Касияс, който се опита да попречи на кълбото да влети във вратата му, но се оказа безпомощен.

До края на двубоя Реал успя да достигне до още един гол, който падна в 93-ата минута и бе дело на Кристиано Роналдо. Така "кралския клуб" успя да си осигури място на четвъртфиналите на Шампионската лига. ЦСКА (Москва) пък отпада от турнира след поражение от "белия балет" с общ резултат 2:5 от двата сблъсъка между двата тима.

Реал (Мадрид) 4:1 ЦСКА (Москва)

26’ 1:0 Игуаин
55’ 2:0 Роналдо
70’ 3:0 Бензема
77’ 3:1 Тошич
90+3’ 4:1 Роналдо

Стадион: „Сантяго Бернабеу”

Жълти картони: Алонсо (Реал (Мадрид)); Чепчугов, В. Березутски, Муса, Мамайев (ЦСКА (Москва))

Червени картони:
няма

Стартови състави:

Реал (Мадрид): Касияс, Арбелоа, Пепе, Рамос, Марсело, Кедира, Алонсо, Йозил (Л. Диара 88’), Кака (Гранеро 76’), Роналдо, Игуаин (Бензема 70’)

ЦСКА (Москва):
Чепчугов, А. Березутски, В. Березутски, Игнашевич, Шенников, Муса (Олисех 60’), Уернблуум, Алдонин (Мамайев 45’), Тошич (Несид 81’), Дзагоев, Думбиа

Алонсо преди Байерн: Готови сме за "пълна газ"

Треньорът на Леверкузен е обнадежден преди дербито

Слот каза от какво е разочарован

Мениджърът на Ливърпул съжалява за загубата от Нотингам Форест

Милан отказа 80 милиона за Майк Менян

Челси са поискали да купят французина през лятото, но росонерите са били категорични

Компани: Байерн Мюнхен винаги е фаворит

Той говори преди дербито с Байер Леверкузен в Бундеслигата

Сърбия и Албания с обща кандидатура за Евро U21 2027

Белгия и Турция също са сред страните, които искат домакинството

Ръководството на Ман Юнайтед работи по план "150"

Голямата цел на "червените дяволи" е да се спечели титлата във Висшата лига през 2028г.

Удар за Рома: Дибала пак се контузи