3. Реал не остави шансове на Севиля, дръпна с 10 точки пред Барса (видео)

Реал не остави шансове на Севиля, дръпна с 10 точки пред Барса (видео)

"Кралете" бият с 3:0 у дома Бензема и Роналдо герои

Отборът на Реал (Мадрид) продължава да крачи уверено към титлата, след като днес не срещна трудности при домакинството на Севиля, побеждавайки с 3:0. Срещата се игра на стадион "Сантяго Бернабеу" и бе от програмата на 36-ия кръг на испанската Ла Лига.

Двубоят премина изцяло под инициативата на домакините, които стартираха с по един неточен удар на Марсело и Гранеро.

Така дойде 19-ата минута, когато Бензема намери Роналдо в наказателното поле, а нападателят с десния крак прониза Варас за 1:0.

Веднага след гола гостите отговорите с удари на Навас и Рейес, които обаче бяха спасени от Касияс. Силните минути на Севиля продължиха с изстрели на Навас и Негредо, за тяхно съжаление неточни.

Тук някъде домакините отново овладяха инициативата и не я изпуснаха до самия край на мача. В 36-ата минута Реал можеш да води с 2:0, ала ударът на Роналдо срещна гредата.

До края на полувремето обаче нови голове не паднаха и така двата тима се оттеглиха на почивка при минимален аванс за "белия балет".

Втората част стартира вихрено за домакините, които решиха набързо нещата в своя полза. В 49-ата минута Ди Мария изведе Бензема на изгодна позиция и французинът не сбърка за 2:0.

Само 4 минути по-късно Бензема сложи точка на спора, засичайки с глава центриране на Рамос.

След този гол темпото спадна и до края на мача се запомниха по няколко неточни удара от страна на двата отбора, но резултатът остана непроменен - 3:0 в полза на "кралете".

След успеха Реал се доближи още повече до титлата, като вече има 91 точки на върха във временното класиране, с 10 пред шампиона Барселона. Гостите от Севиля пък са 9-и с 46 пункта.

Милан докосва върха след класика за 5 минути (ВИДЕО)

„Росонерите“ не дадоха шанс на Лече – 3:0

Дортмунд се развихри за обрат от 0:2 до 4:2 (ВИДЕО)

На Острова: Сити ще се размине с тежките наказания

Сензационен обрат в делото срещу шампионите за 115 нарушения на финансовия феърплей

Мота: Офанзивната фаза не е един играч, а целият отбор

„Преживях толкова много хубави моменти в Дженоа"

Пеп за Родри: Претърпя операция, сезонът за него приключи