3. Реал Мадрид превзе "Камп Ноу" и се класира за финала на Купата на Краля (СНИМКИ+ВИДЕО)

"Кралския клуб" надигра Барселона и спечели с 3:1 реванша между двата тима от полуфиналите на надпреварата

Отборът на Реал Мадрид се класира за финала на турнира за Купата на Краля, след като постигна победа с 3:1 като гост на Барселона във втория сблъсък помежду им от полуфиналната фаза на надпреварата. Две попадения за „кралския клуб” отбеляза Кристиано Роналдо, а един гол реализира защитникът Рафаел Варан. Точен за Барселона пък бе Жорди Алба.

Първият мач на „Сантяго Бернабеу” бе приключил наравно 1:1, след днешната победа с 3:1 „белия балет” се класира за финала, отстранявайки каталунците с общ резултат 4:2 от двата мача.

Домакините можеха да открият резултата още във 2-ата минута, когато Педро центрира в наказателното поле, а Лионел Меси овладя с левия крак, след което нанесе удар с десния, но кълбото премина в близост до дясната греда и излезе в аут.

В 12-ата минута се стигна до първият по-интересен момент пред вратата на каталунците. Реал Мадрид получи правото да изпълни дузпа, отсъдена за нарушение на Жерар Пике срещу Кристиано Роналдо в наказателното поле. Португалецът преодоля испанският защитник, който в опита си да отнеме топката препъна играча на гостите, а той се строполи на земята и реферът посочи бялата точка. Зад топката застана именно Роналдо и с безкомпромисно изпълнение в долния десен ъгъл изведе „белия балет” с гол напред.

Последваха нови две възможности пред Роналдо, но и в двата случая ударите на португалеца не попаднаха в очертанията на вратата. В 23-ата минута отново Роналдо стреля към Хосе Пинто, който обаче улови. Малко след това Андрес Иниеста нанесе доста неточен изстрел към Диего Лопес. Педро пък имаше претенции за дузпа, след като се строполи на земята след съприкосновение с Шаби Алонсо, но реферът не отсъди 11-метров наказателен удар и играта продължи.

В 39-ата минута топката като по чудо не влезе в мрежата на Реал Мадрид, след като Лионел Меси изпълни пряк свободен удар от границата на наказателното поле, а кълбото прелетя на сантиметри от десния страничен стълб на вратата и излезе в аут. До почивката не се стигна до голове и така след 45 минути игра „белия балет” водеше срещу каталунците с 1:0.

След почивката Фабио Коентрао можеше да се разпише в 50-ата минута, но Хосе Пинто спаси без проблеми. В 52-ата Серхио Бускетс обстрелва опасно Диего Лопес, който реагира отлично и изби.

Така се стигна до 57-ата минута, когато Реал организира отлична контраатака, а Шаби Алонсо намери по чудесен начин Анхел Ди Мария, който опита да преодолее Карлес Пуйол, а защитникът на Барселона се подхлъзна и аржентинецът се възползва от това, нанасяйки удар, който бе отразен от Хосе Пинто. Топката обаче отиде право в непокрития Кристиано Роналдо, който спря на гърди, след което с левия крак забоде кълбото в мрежата на домакините за 2:0.

Ситуацията се влоши още повече за каталунците в 68-ата минута, когато Рафаел Варан отбеляза трето попадение в мрежата на Хосе Пинто. Защитникът на Реал Мадрид, който вкара гола за „белия балет” в първия мач на „Сантяго Бернабеу”, се разписа с удар с глава, като след изстрела на защитника кълбото срещна напречния стълб, след което се оплете в мрежата.

Барселона се опита да достигне до попадение, но така и не успяваше да създаде нещо по-опасно пред вратата на Диего Лопес. Кристиано Роналдо пък можеше да оформи своя хеттрик в 84-ата минута, но Хосе Пинто изби в корнер.

Барселона все пак достигна до попадение в 89-ата минута, когато Жорди Алба прати топката във вратата на Диего Лопес. До края на срещата не се стигна до нови голове и така Реал Мадрид спечели двубоя с 3:1.

Във финалния двубой на турнира за Купата на Краля тимът на Жозе Моуриньо ще срещне победителя от сблъсъка между Атлетико Мадрид и Севиля. „Дюшекчиите” спечелиха първия мач на „Висенте Калдерон” с 2:1.

Иначе Барселона и Реал Мадрид ще се срещнат отново в събота (1 март). Тогава е двубоят между двата тима от 26-ия кръг на Примера Дивисион, като срещата е на „Сантяго Бернабеу”.

Барселона 1:3 Реал Мадрид
13’ 0:1 Кристиано Роналдо
57’ 0:2 Кристиано Роналдо
68’ 0:3 Рафаел Варан
89’ 1:3 Жорди Алба

Стадион: „Камп Ноу”

Жълти картони: Жерар Пике, Карлес Пуйол (Барселона); Алваро Арбелоа (Реал Мадрид)