Реал (Мадрид) не дооусна изненада срещу Гранада и отново се върна на върха (ВИДЕО)

"Кралете" спечелиха с 2:0 като гости

Реал Мадрид не допусна изненада в двубоя срещу Гранада и спечели с 2:0, като отново се върна на върха в Ла Лига с равни точки с Жирона.

Мачът в столицата мина спокойно за домакините, които вкараха по едно попадение в двете полувремена. През първата част се разписа Браим Диас, а Родриго отбеляза през втората част.

За 90 минути гостите не отправиха нито един удар към вратата на съперника, като не създадоха и нито едно голово положение.

В 26-ата минута Тони Кроос пусна към Браим Диас в наказателното поле и той преодоля вратаря на гостите за 1:0.

В 45-ата минута Джуд Белингам падна в наказателното поле, но реферът даде знак играта да продължи, като не отсъди дузпа. В последствие обаче Пабло Гонсалес Фуертес трябваше да отиде лично да провери ситуацията на ВАР монитора, но прецени, че няма основания да бъде отсъден 11-метров наказателен удар.

В даденото от рефера продължение на първата част Хоселу се откскубна от пазача си, но стреля в аут.

В 57-ата минута Джуд Белинмаг получи топката в наказателното поле, стреля в средата на вратата, но Андрей Ферейра спаси. Последва обаче добавка на Родриго и резултатът стана 2:0.

В 75-ата минута Федерико Валверде получи пас в наказателното поле и стреля незабавно, но Ферейра отново се справи.