3. Реал копира Барселона за 4:1 и пак води с 5 точки (видео)

Реал копира Барселона за 4:1 и пак води с 5 точки (видео)

"Белия балет" надви Атлетик Билбао с два гола от дузпи на Кристиано Роналдо

Реал Мадрид пак увеличи аванса си пред Барселона на 5 точки след победа с 4:1 над Атлетик Билбао в среща от 19-ия кръг на Ла Лига. Кристиано Роналдо вкара две дузпи за Реал през второто полувреме, а Марсело и Кайехон също се разписаха за „белите”.

Фернандо Йоренте вкара първото попдение в мача за баските, които играха много добре и не заслужаваха този разгром.
Първото полувреме бе наистина равностойно, а Атлетик играеше уверено със самочувствието на отбор, който по нищо не отстъпва на съперника.

Баските затвърдиха отличните впечатления с първото попадение в мача. 13-ата минута се оказа фатална за „белия балет” след контраатака по учебник на гостите. Контрата започна от вратаря, а после Андер намери с хубав пас надясно Хави Мартинес, който с изчислено до сантиметри центриране сложи топката на крака на Фернандо Йоренте и испанският национал разстреля Икер Касияс от воле за 0:1.

Макар да изглеждаха колебливо в защита, мадридчани намериха начин да стигнат до изравнителен гол при първата си атака от световна класа. Марсело направи две поредни двойни подавания с Роналдо и Бензема преди да завърши в левия ъгъл на Билбао за 1:1.

Реал срещаше трудности срещу добре подредения съперник, но Бензема можеше да изравни с глава след половин час игра. Ударът му обаче попадна право в ръцете на Ираисос. Йоренте пропусна невероятен шанс на празна врата в края на първото полувреме и частта завърши наравно.

Второто полувреме започна кошмарно за баските. След бърза атака и пас зад отбраната, Кака бе задържан за фланелката и съдията Мигел Матео Лаос посочи бялата точка. Кристиано Роналдо изпълни перфектната дузпа и със снаряд едва не скъса мрежата в горния ляв ъгъл – 2:1.

Атлетик натисна след гола, но всички надежди на гостите се изпариха в 66-ата минута. Тогава Бензема вкара, но съдията отмени попадението, защото отсъди дузпа преди това за фаул срещу Йозил. Де Маркос бе изгонен, а Роналдо за втори път не сгреши от 11 метра и покачи на 3:1.

Резервата Гонзало Игуаин разтресе страничния стълб при чиста голова ситуация, а Атлетик трябваше да се примири с още един гол в своята мрежа с човек по-малко. При бърза контра Йозил намери Игуаин, аржентинецът продължи към друга резерва Кайехон и младокът от малък ъгъл преодоля вратаря за крайното 4:1.

Така Реал Мадрид пак има 5 точки аванс на върха в Примера с 49 точки пред Барселона с 44. Кристиано Ронадло излезе с гол пред Лионел Меси в листата на голмайсторите. Португалецът има 23 попадения срещу 22 на Меси. Макар да игра много добре на „Сантяго Бернабеу” Атлетик Билбао остава с 26 точки на 7-ата позиция.
НАПРЕЖЕНИЕ: Хендерсън скочи на бой срещу съотборник

Англичанинът беше бесен, въпреки успеха с 4:0 над Бешикташ