3. Рамос остави Реал жив, а Карвахал донесе третата Суперкупа на Европа за "кралете" (ВИДЕО+СНИМКИ)

Фамозен гол на дебютант, обрат за Севиля, Рамос спаси Реал за 2:2 в 93-ата минута, а Карвахал реши всичко в 119-ата

Реал Мадрид спечели Суперкупата на Европа за трети път в своята история след голяма драма и 3:2 над Севиля след продължения в испанската битка на стадиона в Трондхайм, Норвегия. Серхио Рамос спаси Реал в любимата си 93-а минута с глава отблизо за 2:2, а Дани Карвахал със страхотен солов рейд и фалцов удар в далечния ъгъл донесе първия трофей на "Белия балет" за сезона. Преди това Реал поведе с фамозен далечен изстрел на Марко Асенсио точно под сглобката, но Севиля изравни малко преди паузата с премерено полуволе на новото попълнение Франко Васкес. Резервата Йехвен Коноплянка вкара от дузпа за 2:1 в средата на втората част, след като капитанът Серхио Рамос спъна Витоло. Рамос се реваншира и изравни в 93-ата минута след центриране на Лукас Васкес, а в самото начало на продълженията Севиля остана с 10 души заради втори жълт картон на Колоджейчак и Карвахал реши всичко в 119-ата минута след масиран натиск на Реал.

За 14-и път испански отбор спечели Суперкупата на Европа, а Зинедин Зидан стана петият човек, който печели този трофей като играч и треньор. Никога досега мачът за Суперкупата на Европа не е решаван след дузпи, но пък за осми път развръзката дойде след продължения.
Първата Суперкупа на УЕФА Реал печели през 2002 година, а втората през 2014-а, когато отново победи Севиля с два гола на Кристиано Роналдо. Рекордьори по трофеи от тази надпревара са Барселона и Милан, които имат по пет.

Зинедин Зидан заложи на експериментален състав. Върналият се след силен сезон под наем в Еспаньол Марко Асенсио беше титуляр и това беше дебют за него, а Алваро Мората водеше атаката. Модрич, Хамес и Бенземя бяха резерви, а Роналдо, Кроос, Бейл и Навас въобще ги нямаше в групата.

В тима на Севиля новият наставник Хорхе Сампаоли заложи на трима от новите – Франко Васкес, Лусиано Вието и Хироши Кийотаке.

Публиката на стадиона в Трондхайм бе доста тиха, а в първите 10 минути Реал контролираше събитията. След това носителят на Лига Европа в три поредни години намери своя ритъм и опасно центриране на Мариано не бе посрещнато добре от Вието и топката просто се удари в него.

Марко Асенсио отбеляза дебюта си с невероятен гол в 21-ата минута. Той овладя далеч пред наказателното поле и с топовен фалцов шут с левия крак накара вратаря Рико да замръзне на място, а топката се оплете точно в сглобката на горния ляв ъгъл за 1:0.

Едва в 27-ата минута Севиля създаде първата си голова възможност, но Мариано би от воле в облаците след хубав пробив на Франко Васкес до аутлинията вляво и меко центриране.

Реал пропусна да се възползва от контра с човек повече в атака, а централният защитник Карисо стреля отдалеч и Кико Касия се хвърли, за да избие вляво.

В 41-ата минута Витоло овладя елегантно на границата на наказателното поле и чукна сякаш случайно настрани за Франко Васкес, а бившият съотборник на Ивайло Чочев в Палермо с много прецизно ниско воле по диагонала насочи идеално в десния ъгъл за 1:1.

Реал можеше все пак да се оттегли на почивката с аванс, но Иско насочи с глава право в Рико след центриране на Лукас Васкес.

През втората част първите 15 минути преминаха спокойно, но след 60-ата минута Севиля сериозно пое нещата в свои ръце. Зидан реагира и пусна Модрич на мястото на Иско, а Сампаоли пусна Коноплянка на мястото на Вието.

Незабележимият до този момент Витоло  нахлу в наказателното поле в 71-ата минута и чукна покрай Рамос, който протегна крак и съдията Милорад Мажич даде дузпа. Коноплянка хладнокръвно пусна по земя в левия ъгъл за 2:1.

Севиля се прибра в защита и Реал натисна в търсене на изравнителен гол. Пареха предотврати почти сигурен гол и успя да отклони удобно центриране отляво към влезлия на смяна Карим Бензема, който не игра на Евро 2016.

Капитанът Рамос се реваншира за дузпата и в любимата си 93-а минута вкара мача в продължения. Лукас Васкес центрира меко отдясно, а Рамос от непосредствена близост на празна врата не сбърка с глава – 2:2. Точно в 93-ата минута Рамос прати в продължения и финала в Шампионска лига срещу Атлетико Мадрид през май 2014 година и след това Реал триумфира.

Още в третата минута на първото продължение от 15 минути Севиля остана с 10 души. Тимъти Колоджейчак настъпи Лукас Васкес на границата на наказателното поле и получи втори жълт картон. Първият му жълт картон беше в 90-ата минута на редовното време.

С човек по-малко уморените играчи на Севиля рядко смогваха да излязат от собствената си половина, а Реал натискаше.

В стотната минута Серхио Рамос майсторски се измъкна от съперник на втора греда и обърна с глава в далечния ляв ъгъл. Всички се радваха, когато стана ясно, че помощник-съдията на аутлинията е видял доста съмнително нарушение и попадението не бе зачетено.

Капитанът на Реал поиска обяснение от съдията Мажич по време на краткото прекъсване за размяна на полетата за второто продължение, в което Севиля тотално отпадна физически и голът за Реал буквално се печеше.

Капитанът на Севиля Пареха вече бе мъчен от контузия, но андалусийците нямаха право на повече смени. Севиля оцеля на няколко пъти след удари на Лукас Васкес, Бензема и Хамес, който опита атрактивно воле.

Реал обаче заслужаваше да победи заради всички положения, които създаде в продълженията и може би най-неочакваният човек на терена – десният бек Дани Карвахал реши всичко в 119-ата минута след рейд през всичките три резерви на Севиля. Карвахал отне топката от Коноплянка на десния тъч, обърна се, на скорост размина статичните Краневитер и Адил Рами, а после с майсторски външен фалц насочи в далечния ляв ъгъл за 3:2.

Севиля нямаше никакво време до края, а и сили, за да търси нов гол и Реал ликува с третата си Суперкупа на Европа.