ОБЗОР: Уест Хем громи в Европа (ВИДЕО)

Виляреал на крачка от сензация

Уест Хем продължава на четвъртфиналите в Лига Европа след звучно 5:0 на Фрайбург у дома.

Тимът на Дейвид Мойс заличи с лека ръка изоставането от първия мач след 0:1 за място сред осемте най-добри отбора във втория по сила турнир на УЕФА.

Тон на разгрома даде бившият играч на Милан и Лион Лукас Пакета в 8-ата минута, след като успя да засече на втора греда центриране от ъглов удар.

Вторият гол за "чуковете" падна в 32-ата, дело на Джаръд Боуен.

След почивката Арън Кресуел и две попадения на ганаеца Мохамед Кудус оформиха категоричния успех за "чуковете".

Уест Хем ще играе на полуфинал в Лига Европа за втори път през последните три сезона. През миналата кампания англичаните спечелиха Лигата на конференциите.

В друга среща от осминафиналите Бенфика победи с 1:0 като гост Рейнджърс с гол на Рафа Силва в 66-ата минута под силния дъжд на стадион "Айброкс" в Глазгоу. "Орлите" продължават в следващата фаза с общ резултат 3:2.

Виляреал се наложи с 3:1 у дома срещу Олимпик Марсилия, но не успя да заличи пасива си от 0:4 след първия мач между двата състава. "Жълтата подводница" предвкусваше продълженията, след като поведе с 3:0 5 минути преди края на редовното време, но в добавеното време испанците бяха попарени от Джонатан Клаус.

ОФИЦИАЛНО: Рос Баркли се завърна в Астън Вила

Английският халф подписа с бирмингамци след като игра там сезон под наем през 2020/21

ОФИЦИАЛНО: Манчестър Юнайтед обяви нов спортен директор

Дан Ашуърд ще е новият директор на "Олд Трафорд"