ОБЗОР: Рейнджърс и ПСВ си вкараха 4 гола, но не се победиха (ВИДЕО)

Копенхаген и Антверп с минимални победи в плейофите на ШЛ

Плейофите за влизане в групите на тазгодишното издание на Шампионската лига започнаха с 3 мача във вторник вечер.

В най-очаквания от тях Глазгоу Рейнджърс и ПСВ Айндховен не се победиха.

Срещата, играна на стадион „Айброкс“ в Шотландия, приключи при равенство 2:2, след като домакините на 2 пъти повеждаха в резултата.

Абдалах Сима откри в последната минута на първото полувреме, но малко след изтичане на първия игрови час Ибрахим Сангаре (61) изравни.

Раби Матондо за втори път даде аванс на Рейнджърс в 78-ата минута, ала само 2 по-късно Люк де Йонг оформи крайното 2:2.

Така всичко ще се реши на реванша в Нидерландия след седмица.

Междувременно датският Копенхаген стигна до минимална победа при визитата си на полския Раков, докато белгийският Антверп спечели също с 1:0 срещу гостуващия АЕК Атина, макар да игра почти цяло второ полувреме с човек по-малко.