ОБЗОР: Дъжд от голове в полуфиналите на ЛК (ВИДЕО)

Олимпиакос би Астън Вила с 4:2, Игор Тиаго вкара на Фиорентина, но Брюж загуби

Общо 11 попадения паднаха в първите два полуфинални сблъсъка от тазгодишното издание на турнира Лига на конференциите.

Едно от тях бе дело на бившия нападател на Лудогорец, който от новия сезон ще играе в английската Висша лига – Игор Тиаго.

Той изравни резултата за Брюж до 2:2 при визитата на Фиорентина в Италия, където гостите играха с човек по-малко след 61-ата минута и в крайна сметка загубиха с 2:3.

Двата отбора започнаха агресивно, но доста щастливо домакините от Фиорентина откриха резултата още в 5-ата минута чрез Рикардо Сотил. 24-годишното крило влезе навътре и с диагонален изстрел не остави шанс на вратаря Нордин Якерс.

Гостите от Белгия вдигнаха оборотите и създадоха няколко добри атаки, а в 17-ата минута изравниха резултата. Удар на Тиаго създаде меле пред вратата на домакините, а Кристиано Бираги удари топката с ръка. След преглед на ситуацията с помощта на системата за видеоповторения (ВАР) съдията от Англия Майкъл Оливър отсъди дузпа, а капитанът на гостите Ханс Ванакен не сгреши. Нo в 37-ата минута домакините отново излязоха напред чрез Андреа Белоти. Вратарят Нордин Якерс не реагира по най-добрия начин при изстрел на Джакомо Бонавентура, а топката отиде у Белоти, който се обърна от Брандон Мехеле и вкара в долния десен ъгъл. Срещата продължи малко странно, след като защитникът на Брюж Рафаел Ониедика беше изгонен от терена заради втори жълт картон. Но само 4 минути по-късно – в 63-ата минута Игор Тиаго вкара невероятен гол. Йорне Спийлерс изчисти топката от малкото наказателно поле, Тиаго чакаше на центъра, овладя и бутна напред. Бразилецът демонстрира спринтьорските си качества, подмина Лука Раниери и по диагонала наказа Терачано за 2:2. Фиорентина стигна до победата в 1-ата минута на добавеното време чрез анголската си резерва М’Бала Нзола. Топката се задържа в полето на гостите, Раниери отново я върна в наказателното поле. Анголецът М’Бала Нзола стреля от 7-8 метра, но прати топката в гредата. Белгийците не изчистиха както трябва и при добавката бяха наказани.

Същевременно гръцкият Олимпиакос (Пирея) е на прага на първото си участие на финал в европейските клубни турнири, след като набра скорост при испанския си треньор Хосе Луис Мендилибар и спечели с 4:2 в Бирмингам.

На стадион "Вила Парк" гостите откриха резултата още в 16-ата минута чрез мароканския си нападател Айюб Ел Кааби. Франсиско Миранда-Чикиньо центрира топката към мароканеца, който излезе срещу Олсен и завърши перфектно, откривайки резултата. Първоначално съдиите отмениха гола заради засада, но след преглед със системата ВАР се видя, че Мати Кеш покрива и попадението беше потвърдено.

След този гол играта на домакините от Вила се разстрои и 13 минути по-късно Ел Кааби покачи на 0:2, този път след чудесно подаване на Даниел Поденсе. Домакините от Астън Вила се върнаха в мача в последните секунди на редовното време реално при единствената си прилична атака за първите 45 минути. Оли Уоткинс се разписа след чудесен пас на Муса Диаби. Но основната заслуга беше на крайния защитник Мати Кеш, който пробяга с топката вероятно над 60 метра. Паанйотис Рецос закъсня да блокира Уоткинс и нападателят на домакините не сбърка.

Началото на второто полувреме донесе нова радост за англичаните, сред като Муса Диаби изравни. Той влезе от дясно, подмина резервата Омар Ричардс, а Даниел Кармо изобщо не излезе да го срещне. Така ударът до гредата изненада вратаря Цолакис и влезе в мрежата му – 2:2.
Но само минута по-късно Дъглас Луис удари топката с ръка след центриране от ъглов удар и изстрел с глава на Панайотис Рецос. Ел Кааби не остави шансове на вратаря Олсен, за да оформи хеттрика си от отсъдената дузпа. Головете продължиха да валят във вратата на Вила и Сантяго Хесе покачи на 4:2 за гръцкия тим в 67-ата минута.

Италианският съдия Марко Гуида обаче продължи с дузпите като даде такава и за домакините. Дъглас Луис обаче в 83-ата минута ритна топката до гредата в аут. В оставащите минути англичаните така и не стигнаха до нов гол, а Олимпиакос удържа преднината си от два гола.

Реваншите ще се играят на 9-и май, а битката за трофея е на 29-и май в Атина.