3. Нередовен гол в края изтръгна успеха от Юнайтед на „Сейнт Андрюс” (видео)

Нередовен гол в края изтръгна успеха от Юнайтед на „Сейнт Андрюс” (видео)

Бербатов с нов страхотен мач и 14-и гол в Премиършип при 1:1 с Бирмингам

Отборът на Манчестър Юнайтед направи грешна крачка в борбата за спечелването на титлата в Премиършип, след като завърши наравно 1:1 с тима на Бирмингам. Срещата се игра на стадион „Сейнт Андрюс” и бе от програмата на 20-ия кръг на Висшата лига.

Бившият български национал Димитър Бербатов направи поредния си страхотен мач за „червените дяволи”, като дори откри резултата в 58-ата минута, а крайното 1:1 оформи Бойер в 90-ата. На повторението обаче ясно се видя, че Никола Жигич играе с ръка в наказателното поле, непосредствено преди изравнителния гол, но това не бе видяно от реферите на мача.

Двубоят започна по-добре за „червените дяволи”, които организираха някои хубави атаки в началото, които завършиха с неуспешни удари на Уейн Рууни. В 18-ата минута гостите бяха още по-близо до гола, след като Гигс опита центриране с десния крак, топката придоби странна траектория и полетя към десния ъгъл на Фостър, който със сетни усилия я изби в страничната греда.

След преполовяването на първата част обаче домакините изравниха играта и дори натиснаха своя далеч по-именит съперник в половината му. С неточни удари обаче се отличиха Ларсон, Бойер и Гарднър и така двата тима се оттеглиха на почивка при нулево равенство.

Втората част стартира с неточен шут на Лий Бойер, който бе последван от два такива на Уейн Рууни. Така се стигна до 58-ата минута, когато Бербатов получи в центъра и продължи елегантно с пета за Гибсън, който напредна до границата на наказателното поле, след което намери отново българина, който с плътен удар с десния крак изведе „червените дяволи” напред – 1:0. Това бе 14-и гол негов гол в Премиършип до момента през кампанията.

Непосредствено след попадението Берба можеше да увеличи головата си сметка на 15 попадения, ала изстрелът му срещна гредата на Фостър. Натискът на Юнайтед продължи и неточни удари отправиха Рууни, Гигс и Андерсон.

Към края на мача обаче „червените дяволи” се прибраха в половината си и започнаха да чакат възможностите си на контраатака. Домакините от своя страна реагираха с пускането в игра на двама нападатели в лицето на Жигич и Филипс. Натискът на Бирмингам обаче изглеждаше стихиен, а тимът се стремеше да затруднява Ван дер Сар основно с центрирания към Жигич от двете крила. В 83-ата минута пък Видич можеше да сложи точка на спора, след като засече с глава центриране от корнер, но Фостър изби кълбото в последния момент.

Така се стигна до 90-ата минута, когато при едно центриране отдясно Жигич свали топката в наказателното поле, където Бойер притича и оформи крайното 1:1. На повторенията след попадението обаче, ясно се видя, че сърбинът игра с ръка, но това остана незабелязано от реферите на двубоя.

След това равенство Юнайтед отново се изкачи на върха във временното класиране с актив от 38 точки, колкото има и градският съперник Сити, но „червените дяволи” са с 2 мача по-малко. Домакините от Бирмингам пък са 16-и с 19 пункта.

Бирмингам – Манчестър Юнайтед 1:1

0:1 Бербатов 58’
1:1 Бойер 90’

Състави:

Бирмингам: Фостър, Кар, Джонсън, Дан, Риджуел, Ларсон (Хлеб 70’), Фъргюсън, Гарднър, Бойер, Баседжо (Жигич 82’), Джером (Филипс 85’)

Манчестър Юнайтед: Ван дер Сар, Рафаел, Фърдинанд, Видич, Евра, Гибсън (Ернандес 91’), Карик, Андерсон (Флетчър 73’), Гигс, Бербатов, Рууни

Жълти картони: Гарднър, Бойер, Дан (Бирмингам); Андерсон, Видич, Гигс (Юнайтед)

Стадион: „Сейнт Андрюс”
Алонсо преди Байерн: Готови сме за "пълна газ"

Треньорът на Леверкузен е обнадежден преди дербито

Слот каза от какво е разочарован

Мениджърът на Ливърпул съжалява за загубата от Нотингам Форест

Милан отказа 80 милиона за Майк Менян

Челси са поискали да купят французина през лятото, но росонерите са били категорични

Компани: Байерн Мюнхен винаги е фаворит

Той говори преди дербито с Байер Леверкузен в Бундеслигата

Сърбия и Албания с обща кандидатура за Евро U21 2027

Белгия и Турция също са сред страните, които искат домакинството

Ръководството на Ман Юнайтед работи по план "150"

Голямата цел на "червените дяволи" е да се спечели титлата във Висшата лига през 2028г.

Удар за Рома: Дибала пак се контузи