3. Рома и Билбао взеха по точка от старта в Европа (ВИДЕО)

Рома и Билбао взеха по точка от старта в Европа (ВИДЕО)

Георги Кабаков ръководи равенството 1:1 на "Олимпико"

Рома и Атлетик (Билбао) фиксираха равенство 1:1 в мач от първия кръг в новия формат на турнира Лига Европа, което им осигури по 1 точка за класирането.

Двубоят на "Олимпико" беше ръководен от българския рефер Георги Кабаков.

Италианските домакини откриха преди почивката с гол на Артьом Довбик (32), а гостите от Испания изравниха в заключителните минути чрез Айтор Паредес (85).

Атлетик беше по-активният отбор в началото на мача. В 12-ата минута опасен удар на Иняки Уилямс мина над вратата.

В следващите минути Рома упражни натиск, който доведе до гол малко след половин час игра.  Анхелиньо качи с центриране топката на главата на Артьом Довбик, а той я заби във вратата на Агиресабала - 1:0.

След почивката Иван Юрич трябваше да пусне Матиас Суле на мястото на Пауло Дибала, който получи медицинска помощ след нарушение срещу него през първата част.

Втората част започна с далечен изстрел на Унай Гомес, при който Миле Свилар улови топката. В 68-ата минута Нико Уилямс центрира от корнер, като опита да прати топката на далечната греда към брат си Иняки, но бранител на Рома изчисти.

Иняки Уилямс стреля от границата на наказателното поле в 76-ата минута, но топката премина над вратата.

В 85-ата минута Атлетик изравни. Алекс Беренгер центрира към далечната греда, където Унай Нунес свали топката за Айтор Паредес, а защитникът с глава вкара за 1:1.

При този резутлат дойде и последният съдийски сигнал на Кабаков, който показа 6 жълти картона, от които 4 на футболисти от испанския тим,

Рома – Атлетик Билбао 1:1
1:0 Артьом Довбик (32)
1:1 Айтор Паредес (85)

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

Рома: 99. Миле Свилар, 23. Джанлука Манчини - К, 5. Еван Н`Дика, 22. Марио Ермосо, 19. Зеки Челик, 17. Ману Коне, 4. Браян Кристанте, 35. Томасо Балданзи, 3. Анхелиньо, 21. Пауло Дибала, 11. Артьом Довбик;

Резерви: 89. Ренато Марин, 98. Матю Раян, 12. Сауд Абдулхамид, 14. Елдор Шомуродов, 15. Матс Хумелс, 16. Леандро Паредес, 18. Матиас Суле, 61. Николо Писили, 66. Абубакар Сангаре, 92. Стефан Ел Шаарауи;

Треньор: Иван Юрич;

Атлетик Билбао: 13. Хулен Агиресабала, 2. Андони Горосабел, 3. Дани Вивиан, 4. Айтор Паредес, 17. Юри Берчиче, 24. Бенят Прадос, 16. Иниго Руис де Галарета, 9. Иняки Уилямс - К, 20. Унай Гомес, 11. Алваро Джало, 12. Горка Гурусета;

Резерви: 26. Алекс Падия, 6. Микел Весга, 7. Алекс Беренгер, 10. Нико Уилямс, 14. Унай Нуньес, 15. Иниго Лекуе, 18. Оскар де Маркос, 19. Хавиер Мартон, 21. Андер Ерера, 22 . Нико Серано, 23. Микел Хаурегисар, 32. Адама Бойро;