Манчестър Юнайтед мина без проблеми през Бърнли за Купата на лигата (ВИДЕО)

Ериксен и Рашфорд се разписаха за "червените дяволи"

Манчестър Юнайтед не срещна проблеми и отстрани Бърнли след победа с 2:0 в турнира за Купата на лигата.

Гостите създадоха първата възможност в мача. В 4-ата минута Ашли Барнс стреля с глава, но прати топката встрани от вратата.

В 8-ата минута и Юнайтед имаше повече от добра възможност да открие резултата. Бруно Фернадеш изведе Гарначо сам срещу вратаря, но той отигра положението доста колебливо и не успя да преодолее Бейли Пийкок-Фаръл, който спаси удара му с крак.

Четири минути по-късно и Виктор Линдельоф бе изпуснат от защитата и стреля с глава след корнер, но неточно.

В 27-ата минута домакините материализираха превъзходството си. Бруно Фернадеш прати дълга топка към Аарън Уан-Бисака в наказателното поле, той със сетни сили успя да я достигне и от въздуха да я насочи към Криситан Ериксен, който бе заел позиция във вратарското поле и отблизо засече за 1:0.

По-добрата игра на "червените дяволи" продължи и две минути по-късно и Марсиал се озова на добра позиция на границата на пеналта, но изстрелът му бе твърде слаб и в обсега на вратаря.

Бърнли обаче постепенно се окопити и в 34-ата минута стигна до добра възможност на контраатака. Бенсън получи в наказателното поле, финтира прекия си пазач и стреля опасно към близкия ъгъл, но малко не му достигна да намери очертанията на вратата.

Две миунти по-късно и Мартин Дубравка за пръв път трябваше да се намесва решително след мощен шут на Бенсън извън наказателното поле, но стражът показа добър рефлекс. Не така стояха нещата при последвалия корнер, когато словакът първо излезе неразчетено и се размина с топката, след това пък в опит да я избие за малко да си отбележи комичен автогол, но негов съотборник притича и изчисти кълбото пред голлинията.

В 40-ата минута и вратарят на гостите Пийкок-Фаръл се отчете с блестящо спасяване след изстрел на Марсиал от точката на дузпата.

Бенсън продължи да тормози домакините и в началото на втората част. В 53-ата минута той открадна топката след грешен пас на Мактоминей, напредна и стреля по земя, но този път ударът му не се получи и бе далеч от целта.

в 57-ата минута обаче Юнайтед удвои преднината си. Маркъс Рашфорд пое топката в собствената си половина, напредна до наказателното поле на съперника, финтира защитник и с удар по земя прати топката в далечния ъгъл на вратата за 2:0.

В 82-рата минута Маатсон стреля от границата на наказателното поле, но не успя да намери очертанията на вратата.

Минута по-късно гостите пропуснаха страхотна възможност да се върнат в мача. След грешка на Каземиро се стигна до светкавична атака, топката бе подадена перфекто за Гудмундсон в близост до вратата, но той по чудо не успя да се разпише, а стреля до гредата.