Лестър се върна във Визшата лига

След успех над Престън

Лестър Сити спечели титлата в Лига Чемпиъншип – второто ниво на английския футбол, след като удари с 3:0 Престън НЕ в последна среща от 45-ия кръг. Лисиците, какъвто е прякорът на тима, вече си бяха гарантирали изкачване във Висшата лига и преди този двубой, но сета ще направят завръщането си при най-добрите като шампиони, тъй като кръг преди края вече имат 97 точки.

По един гол във всяко полувреме на Джейми Варди, както и още един на Кейси Макатиър в 67-ата минута гарантираха шампионското завръщане на тима след един сезон изгнание във второто ниво.

С по 90 точки след тях са Лийдс Юнайтед и Ипсуич, като вторият тим е и с мач по-малко, което оставаше под въпрос титлата на Лестър при поражение в понеделник.

Отборът на Престън НЕ е на 10-о място с 63 точки, където си беше и преди мача. Ипсуич Таун може да направи огромна крачка към влизане във Висшата лига тази вечер, когато гостува на Ковънтри Сити. Един успех за трактористите, както са известни, ще ги доближи само на точка от директното влизане.

Освен загубилия надбягването тим, сигурен в плейофите за третата квота е и тимът на Саутхямптън. Останалите две места ще се разпределят в последния кръг между Норич Сити, Уест Бромич и Хъл Сити.

Родъръм Юнайтед вече изпадна в Лига 1, а другите два отбора ще бъдат някои измежду Хъдърсфилд, Бирмингам и Плимут.

Клоп: Няма да забравя нито един ден в Ливърпул!