3. "Кралския клуб" обърна новак и записа 11-а поредна победа в "Ла Лига" (видео+снимки)

Реал (Мадрид) победи Бетис с 3:2 и дръпна с 13 точки пред Барса, Роналдо допринесе с два гола за успеха

Испанският гранд Реал (Мадрид) направи нова заявка за титлата в „Примера”, след като постигна трудна победа с 3:2 след обрат при визитата си на новака Бетис от 26-ия кръг на шампионата.

С две попадения за успеха се отличи звездата на „Белия балет” Кристиано Роналдо, който оглавява листата на реализаторите с 33 гола в своята сметка, с 4 повече от голмайстора на Барса Лионел Меси.

Срещата на стадион „Бенито Вилямарин” в Севиля започна отлично за домакините и те откриха резултата още в 10-ата минута, когато точен в тяхна полза бе Хорхе Молина. Испанският нападател бе изведен сам срещу Икер Касияс от своя партньор в предни позиции – Рубен Кастро, който още със спирането на топката елиминира двама бранители на Реал (Мадрид), макар да си помогна с ръка при укротяването на кълбото, преди да го насочи към връхлитащия на скорост Молина.

Попадението обаче не стресна гостите от Мадрид и те възстановиха равенството четвърт час по-късно. В 25-ата минута аржентинският нападател Гонзало Игуаин бе изведен отлично от Месут Йозил и с плътен удар в близкия ъгъл препарира стража на домакините Фабрисио.

В края на първото полувреме двата тима имаха възможност да поведат в резултата, след като в 42-ата минута удар на Салва Севиля от пряк-свободен удар срещна напречната греда на пазената от Касияс врата, а в ответната контраатака Игуаин бе изведен на добра позиция, но стреля встрани. Малко по-късно Кристиано Роналдо също имаше шанс да се разпише, но не успя и така съставите се прибраха на почивка при 1:1.

Почти веднага след подновяването на играта обаче Реал (Мадрид) поведе. Това стана в 52-ата минута, когато един рикоширал пас на Кака стигна до Марсело, а той подаде към Роналдо в опита си да спре топката, след което португалската перла на гостите я прати с левия крак в мрежата на Фабрисио.

Малко по-късно колегата на стража – Икер Касияс, направи фантастично двойно спасяване след удари на Рубен Кастро и Джеферсон Монтеро. Еквадорският халф на „зелено-белите” обаче намери начин да преодолее капитана на „Белия балет” в 55-ата минута и за втори път възстанови статуквото в резултата.

Най-спорното положение в двубоя дойде в 64-ата минута, когато Шаби Алонсо игра с ръка в собственото си наказателно поле, но реферът Едуардо Гонзалес неизвестно защо подмина ситуацията и не посочи бялата точка.

Десетина минути по-късно Реал (Мадрид) за втори път поведе. В 73-ата минута бразилецът Кака центрира от корнер, след което Серхио Рамос нанесе удар с глава, който бе отразен от стража на домакините Фабрисио, но топката попадна у Кристиано Роналдо, а той от въздуха я прати в мрежата и оформи крайното 3:2.

Така „Кралския клуб” записа 11-и пореден успех в „Ла Лига” и по този начин увеличи на 13 точки преднината си пред шампиона Барселона на върха в класирането, макар каталунците да имат с мач по-малко.

Алонсо преди Байерн: Готови сме за "пълна газ"

Треньорът на Леверкузен е обнадежден преди дербито

Слот каза от какво е разочарован

Мениджърът на Ливърпул съжалява за загубата от Нотингам Форест

Милан отказа 80 милиона за Майк Менян

Челси са поискали да купят французина през лятото, но росонерите са били категорични

Компани: Байерн Мюнхен винаги е фаворит

Той говори преди дербито с Байер Леверкузен в Бундеслигата

Сърбия и Албания с обща кандидатура за Евро U21 2027

Белгия и Турция също са сред страните, които искат домакинството

Ръководството на Ман Юнайтед работи по план "150"

Голямата цел на "червените дяволи" е да се спечели титлата във Висшата лига през 2028г.

Удар за Рома: Дибала пак се контузи