3. „Кралете” разбиха Майорка и достигнаха историческите 100 точки в Примера (видео)

Малага се класира за ШЛ, Леванте и Атлетико /Мадрид/ ще играят в Лига Европа

Новият испански шампион Реал /Мадрид/ приключи по най-добрия начин сезона, разбивайки с 4:1 като домакин съставът на Майорка, който имаше амбиции за разпределението на евроквотите, но в крайна сметка остана извън топ 6.

„Кралския клуб” обаче достигна рекордните в историята на „Примера” 100 точки през настоящата кампания, след като записа своята седма поредна победа в шампионата.

Резултатът на „Сантяго Бернабеу” откри топреализаторът на домакините Кристиано Роналдо, който в 19-ата минута се разписа с глава, макар че преди това попадение на Гонсало Игуаин бе несправедливо отменено заради засада.

Само няколко минути след гола на Роналдо, Карим Бензема вкара за 2:0, а после дойде времето на Месут Йозил, който реши всичко с две попадения през второто полувреме, паднали в 49-ата и в 58-ата минути. Утешителният гол за гостите падна в 52-ата минута и бе дело на Гонсало Кастро.

Така Майорка остана на осма позиция и няма да играе в европейските клубни турнири догодина.

Същото обаче не важи за съставът на Малага, който постигна минимално, но изключително ценна домакинска победа над изпадналия Хихон и така си осигури четвъртото място в крайното класиране и участие в Шампионската лига догодина.

Единственото попадение на „Росаледа” вкара Рондон, разписал се в 49-ата минута, а в самия край неговият съотборник Иско бе изгонен. Това обаче не попречи на хората на Мануел Пелегрини да изпреварят в класирането Атлетико /Мадрид/ и Леванте, които ще играят в Лига Европа.

20   Расинг Сантандер 38 4 15 19 28 : 63 -35 27 Изпадане

Милан докосва върха след класика за 5 минути (ВИДЕО)

„Росонерите“ не дадоха шанс на Лече – 3:0

Дортмунд се развихри за обрат от 0:2 до 4:2 (ВИДЕО)

На Острова: Сити ще се размине с тежките наказания

Сензационен обрат в делото срещу шампионите за 115 нарушения на финансовия феърплей

Мота: Офанзивната фаза не е един играч, а целият отбор

„Преживях толкова много хубави моменти в Дженоа"

Пеп за Родри: Претърпя операция, сезонът за него приключи