Каляри взе само точка от Монца

Гостите удариха две греди

Новакът в Серия А Каляри взе само точка от домакинството на Монца при 1:1 в двубой от 13 кръг на Серия А. Срещата на остров Сардиния започна динамично с положения пред двете врати. Именно тимът на Клаудио Раниери бе този, който успя да стигне до попадение. Стражът на гостите Ди Грегорио успя да спаси фантастично удара с глава на Едоардо Голданига, но бе безсилен при добавката на Алберто Досена.

Второто полувреме бе с осезаемо надмощие на Монца. Гостите удариха греда, а в 61-ата минута резервата Мирко Марич заби първото си попадение през кампанията. Патрик Кюриа удари за втори път гредата.

В класирането Монца е на 9-а позиция с 18 точки, а Каляри е в зоната на изпадащите и с 10 пункта заема 18-о място.