Интер докосва полуфинала в Шампионска лига (ВИДЕО)

Интер взе комфортен аванс след първия мач с Бенфика от четвъртфиналите в Шампионската лига. "Нерадзурите“ победиха с 2:0 на „Ещадио да Луж“ в Лисабон. По този начин миланският колос със сигурност ще посрещне реванша след седмица доста по-спокойно.

Попаденията за италианския гранд бяха дело на Николо Барела и Ромелу Лукаку от дузпа. И двата гола паднаха през втората част на срещата. Реваншът е след седмица на "Джузепе Меаца".

Напук на очакванията за домакински натиск, Интер бе по-активният отбор в началото. Едно опасно центриране на Димарко бе избито с мъка в корнер, а друго едва не бе засечено от Барела.

Първата добра възможност в мача обаче дойде в 16-ата минута и бе на сметката на домакините. След центриране отляво Димарко игра с глава, но прати топката на крака на Рафа Силва. Той обаче стреля право в Андре Онана, който изби. Десетина минути по-късно Ачерби стреля от далечна дистанция, но ударът му мина над напречната греда.

Алекс Грималдо отвърна също с изстрел отдалеч - опитът на левия бек мина покрая левия стълб на Онана. В края на полувремето Интер създаде суматоха около наказателното на Бенфика и стигна до един опасен удар на Брозович, който бе блокиран от играч в червено на метри пред голлинията. Впоследствие бе маркирана засада.