3. Хеттрик на Кристиано Роналдо спаси Юнайтед (ВИДЕО)

Хеттрик на Кристиано Роналдо спаси Юнайтед (ВИДЕО)

"Червените" дяволи надделяха над Норич с 3:2

Хеттрик на Кристиано Роналдо донесе измъчена победа с 3:2 на Манчестър Юнайтед срещу слабака Норич. Домакините поведоха с 2:0 след малко повече от половин час игра и помислиха, че са си свършили работа, но Кийрън Дауъл и Теему Пуки възстановиха равенството с голове в края на първото и началото на второто полувреме.

Португалската звезда обаче вкара от пряк свободен удар и запази минималните шансове на „червените дяволи“ за четвъртото място. Норич бе близо до откриване на резултата още в началото. Пуки бе изведен на отлична позиция, но Де Хеа излезе и успя да блокира удара.

Атаките към вратата на гостите се редяха една след друга и в 7-ата минута резултатът бе открит. Еланга открадна топката от Гибсън и намери Роналдо в наказателното поле, а за португалеца не бе проблем да прати топката в мрежта.

В 32-ата минута Юнайтед удвои, след като Роналко бе точен с глава след центриране от ъглов удар.

В самия край на първата част "канарчетата" се върнаха в мача. Пуки намери отлично Дауъл, който се разписа след удар с глава. Футболистите на Ралф Рангник не си взеха поука и бяха наказани бързо след подновяването на играта. В 52-ата минута Дауъл изведе Пуки и финландският национал хладнокръвно прати топката покрай Де Хеа. Малко по-късно гостите можеха да поведат, но удар на Рашица бе спасен от Де Хеа.

В 76-ата минута Роналдо изпълни прекрасен пряк свободен удар и за трети път попадна в прегръдките на съотборниците си. Това бе хеттрик №60 в кариерата на португалеца.

До края Юнайтед задържа крехкия си аванс и излезе на 5-то място във временното красиране, на 3 точки от четвъртия Тотнъм. Норич пък остава закотвен на последното място във временното класиране.

Алонсо преди Байерн: Готови сме за "пълна газ"

Треньорът на Леверкузен е обнадежден преди дербито

Слот каза от какво е разочарован

Мениджърът на Ливърпул съжалява за загубата от Нотингам Форест

Милан отказа 80 милиона за Майк Менян

Челси са поискали да купят французина през лятото, но росонерите са били категорични

Компани: Байерн Мюнхен винаги е фаворит

Той говори преди дербито с Байер Леверкузен в Бундеслигата

Сърбия и Албания с обща кандидатура за Евро U21 2027

Белгия и Турция също са сред страните, които искат домакинството

Ръководството на Ман Юнайтед работи по план "150"

Голямата цел на "червените дяволи" е да се спечели титлата във Висшата лига през 2028г.

Удар за Рома: Дибала пак се контузи