3. Филмът се повтаря: Барселона отново подчини Реал (видео)

Филмът се повтаря: Барселона отново подчини Реал (видео)

Каталунците се наложиха с 2:1 на "Сантяго Бернабеу" в първия четвъртфинален мач между двата тима от турнира за Купата на Краля

Барселона надви с 2:1 Реал (Мадрид) в първия четвъртфинален сблъсък между двата отбора от турнира за Купата на Краля и по този начин си осигури комфортен аванс преди реванша. Каталунците първи допуснаха попадение в проведения на "Сантяго Бернабеу" двубой и дори на полувремето на мача губеха в резултата, но през вторите 45 минути осъществиха пълен обрат и се поздравиха с победата.

Началните минути на „Сантяго Бернабеу” бяха равностойни. Двата тима се стремяха да задържат топката в свое владение за възможно най-дълъг период от време. Така се стигна до 11-ата минута, когато след отличен извеждащ пас на Карим Бензема към Кристиано Роналдо, португалецът със силен изстрел с левия крак успя да открие резултата. Топката премина между краката на вратаря Пинто и се оплете в мрежата му, като по този начин домакините излязоха с гол напред.

Барселона се опита бързо да отвърне на удара. Каталунците владееха топката повече от своя съперник в минутите след откриването на резултата и малко след това можеха да изравнят, но ударът на Алексис Санчес с глава срещна гредата, оказала се последен помощник на Икер Касияс. Уверените изяви на футболистите на Пеп Гуардиола продължиха, като „кралския клуб” също имаше своите шансове, които идваха предимно от контраатаки, но така и не бяха реализирани.

В 29-ата минута Андрес Иниеста пропусна отлична възможност за гостите, след като силният му удар от около 5-6 метра премина покрай дясната греда на вратата на Касияс. До почивката на мача нито един от двата отбора не достигна до гол и след 45 минути игра резултатът бе 1:0.

Почти веднага след подновяването на играта обаче Барселона се върна в мача. В 49-ата минута Карлес Пуйол с брилянтен плонж засече с глава центриране от корнер, а по този начин равенството бе възстановено. Малко след тази ситуация гостуващият тим имаше нова възможност – Иниеста засече със страхотен изстрел центриране в наказателното поле на Реал, топката срещна тялото на Серхио Рамос и след това гредата, преди да излезе в корнер.

Каталунците продължиха да се представят значително по-добре от своя съперник, а „белия балет” така и не съумяваше да създаде нищо по-опасно пред Пинто. В 69-ата минута пък дойде нова възможност за Барселона. Топката бе центрирана в наказателното поле, а Бускетс засече с глава, но домакините имаха късмет, защото кълбото премина малко над напречната греда. Така се стигна до 77-ата минута, когато Лионел Меси за пореден път доказа огромния си талант, извеждайки с прецизен пас Ерик Абидал зад гърба на отбраната на Реал. Французинът не остави шансове на Икер Касияс и направи резултата 2:1 в полза на гостите. До края на двубоя „кралския клуб” не съумя в опитите си да отбележи поне един гол и за пореден път в последните сблъсъци с каталунците си тръгна от двубоя с наведена глава.

Реваншът на „Камп Ноу” е на 25-ти януари.

Реал (Мадрид) 1:2 Барселона
11’ 1:0 Кристиано Роналдо
49’ 1:1 Пуйол
77’ 1:2 Абидал

Стадион: „Сантяго Бернабеу”