Феновете на Щутгарт забавиха мача с Бохум, отборът им падна

Домакините спечелиха с 1:0 срещата, закъсняла с 40 минути

Намиращият се на трето място в класирането отбор на Щутгарт загуби с 0:1 гостуването си на Бохум в двубой от 18-ия кръг в шампионата на Германия.

Словакът Матус Беро се разписа пет минути след началото на втората част от мача, който завърши с надз 40 минути по-късно от предвиденото.

Знамена на гостуващата агитка бяха блокирали аварийния изход и старши треньорът на Щутгарт Себастиан Хьонес и някои от футболистите говориха с публиката да премахне атрибутите, но първоначално това нямаше успех.

След повече от половин час ситуацията се нормализира и срещата се проведе при нормални условия.

Щутгарт опита да изравни резултата в последните 30 минути, но вратарят Мануел Райман се отличи с няколко добри изяви.

"Червените" имат 34 точки на трето място във временното класиране, докато Бохум има 20 пункта на 12-та позиция след едва четвъртия си успех през кампанията.

Сака: Искаме да спечелим Евро 2024! Имам вяра в Бог!