3. Фърги се чувства обиден от съдията

Фърги се чувства обиден от съдията

Мениджърът на Манчестър Юнайтед сър Алекс Фъргюсън подчерта, че Хавиер Ернандес е заслужавал дузпа в края на мача срещу Нюкасъл, завършил 0:0 късно снощи на „Сейнт Джеймсис Парк”. Мексиканецът падна след влизане на бившия младок на Юнайтед Дани Симпсън в добавеното време, но беше декориран от главния рефер Лий Пробърт за симулация, решение, което Фърги определи като обида.

Той заяви пред „Скай Спортс”: „Това беше чиста дузпа и обида, защото той му даде картон.”

„Реферът ръководи отлично срещата тази вечер, но се провали като декорира играча. Ако не дава дузпа, ОК, но жълтият картон беше обида”, смята сър Алекс.

„Гледах ситуацията и определено имаше контакт”, добави той.

Домакините също имаха претенции за дузпа през второто полувреме, когато Петер Льовенкрандс беше съборен от Андерсон на границата на наказателното поле на Юнайтед, но шотландецът заяви, че не е успял да види ситуацията.

„Не видях това”, подчерта Фърги. „Трябва да го видя отново, защото не успях.”

Лидерът във Висшата лига можеше да поведе в резултата чрез Райън Гигс в 68-ата минута, но уелсецът пропусна прекрасния шанс от само 10 метра.

Относно положението специалистът коментира: „Това беше голям шанс, но всъщност защитникът пипна топката точно преди тя да стигне до Гигс, което му попречи.”

По думите на Фъргюсън Нюкасъл са играли много добре в първите 20 минути, но вече през второто полувреме Юнайтед е подобрил играта си, като единствено е липсвал голът. Според него тимът на Алън Пардю е функционирал много добре, но въпреки това смята, че неговите момчета са доминирали през по-голямата част от двубоя.

„На този етап от сезона ние сме в по-добра позиция, отколкото бяхме в събота, това беше един мач по-малко. В една и съща позиция сме с Арсенал пет мача преди края”, заключи Алекс.

69-годишният мениджър похвали своите футболисти за физическото им ниво в заключителния етап на сезона.

Във Франция: Оксер спря серията си от 4 загуби

След класика над участник в ШЛ

Артета не знае дали Рая ще играе в събота

Куп контузени в Арсенал преди Лестър

На Острова: Сити ще се размине с тежките наказания

Сензационен обрат в делото срещу шампионите за 115 нарушения на финансовия феърплей

Мота: Офанзивната фаза не е един играч, а целият отбор

„Преживях толкова много хубави моменти в Дженоа"

Пеп за Родри: Претърпя операция, сезонът за него приключи

„Той ще е готов за следващата кампания“, заяви Гуардиола

Флик: Хубаво е да си треньор на Барселона

Специалистът се наслаждава на първите си месеци в Каталуния

Алонсо преди Байерн: Готови сме за "пълна газ"

Треньорът на Леверкузен е обнадежден преди дербито

Слот каза от какво е разочарован

Мениджърът на Ливърпул съжалява за загубата от Нотингам Форест

Милан отказа 80 милиона за Майк Менян

Челси са поискали да купят французина през лятото, но росонерите са били категорични