3. Дузпа и Меси оставиха Барселона в играта за титлата (видео)

Дузпа и Меси оставиха Барселона в играта за титлата (видео)

Каталунците обърнаха Леванте за победа с 2:1 като гост

Барселона обърна Леванте като гост и спечели с 2:1 на „Сиудад де Леванте”, за да запази разликата от 4 точки до лидера в Ла Лига Реал Мадрид.

Баркеро изведе Леванте от дузпа в 23-ата минута, но два гола на Меси донесоха трите точки на каталунците. Аржентинският гений изравни в 64-ата минута, а в 72-ата след спорна дузпа направи 1:2 и остави живи надеждите за запазване на титлата.

Иниеста, Дани Алвеш и Жерар Пике бяха оставени на скамейката от Пеп Гуардиола, за да са свежи срещу Челси следващата седмица в първия полуфинален мач в Шампионската лига.

Тиаго Алкантара трябаше да открие резултата в 10-ата минута след перфектно центриране на Алексис Санчес, но халфът с глава направи по-трудното и прати в аут.

Пак Тиаго беше непокрит в 19-ата минута и засече центриране от фаул на Меси, но стреля право в ръцете на Мунуа с глава.

Страхотна грешка на Виктор Валдес позволи на Леванте да поведе. Домакините не бяха създали чисто голово положение, но получиха дузпа точно в средата на първата част.

Баркеро центрира, Виктор Валдес изпусна кълбото, Хуанфран стреля и Серхио Бускетс спря топката с ръка по пътя й към мрежата. Съдията Хосе Антонио Тейшейра Витиенес посочи бялата точка и даде жълт картон на Бускетс. От 11-метровия удар Баркеро стреля в центъра на вратата и откри за 1:0.

В края на полувремето статистиката показваше 71% владеене на топката в полза на Барселона, но освен двата удара с глава гостите не създадоха нищо и бяха изнервени, което си пролича от няколко ненужни нарушения.

Леванте направи много добра контра в началото на втората част – Коне отне от Тиаго, втурна се напред с широката си крачка, намери Баркеро, но неговият пас не бе точен и опасността отмина за Барса.

Гуардиола прибегна до неизбежното и пусна Иниеста на мястото на Педро в 54-ата минута. Смяната освежи играта на „блаугранас” и атаките им станаха по-остри. Адриано стреля опасно, но Мунуа изби.

По-бързите пасове на каталунците матираха домакините в 64-ата минута. Меси направи отлично двойно подаване с Алексис и с хубав удар в далечния ъгъл на вратата вкара. Така аржентинецът изравни рекорда на Кристиано Роналдо и Мариано Мартин за 10 поредни мача с отбелязан поне един гол в Ла Лига – 1:1.

Най-спорният момент в мача дойде в 70-ата минута. Исак Куенка се сблъска с Ботельо в наказателното поле на Леванте и страничният съдия сигнализира за дузпа, а главният се съобрази с решението му. Меси застана зад топката и с бомбен изстрел в горния ъгъл на вратата даде аванс на Барса – 1:2.

Освен победен, този гол се оказа важен за Меси и в личен план. "Бълхата" се изравни с Кристиано Роналдо по брой отбелязани попадения в Примера този сезон. И двамата имат по 41, а надпреварата за трофея "Пичичи" продължава с бясно темпо.

В края Барселона предпочете да задържа топката и въпреки хаотичният натиск на Леванте в продължението на мача, шампионите на Испания, Европа и света удържаха победата с 2:1.

В таблицата Реал Мадрид води с 85 точки, а Барселона има 81 на втора позиция. Следващият уикенд е мегасблъсъкът – Барселона – Реал Мадрид на „Ноу Камп”.

Междувременно през седмицата испанските грандове ще гостуват в първи полуфинали на Шампионската лига. Барса гостува на Челси на „Стамфорд Бридж” в сряда вечер, а Реал отива на „Алианц Арена” срещу Байерн (Мюнхен) във вторник.
На Острова: Сити ще се размине с тежките наказания

Сензационен обрат в делото срещу шампионите за 115 нарушения на финансовия феърплей

Мота: Офанзивната фаза не е един играч, а целият отбор

„Преживях толкова много хубави моменти в Дженоа"

Пеп за Родри: Претърпя операция, сезонът за него приключи

„Той ще е готов за следващата кампания“, заяви Гуардиола

Флик: Хубаво е да си треньор на Барселона

Специалистът се наслаждава на първите си месеци в Каталуния

Алонсо преди Байерн: Готови сме за "пълна газ"

Треньорът на Леверкузен е обнадежден преди дербито

Слот каза от какво е разочарован

Мениджърът на Ливърпул съжалява за загубата от Нотингам Форест

Милан отказа 80 милиона за Майк Менян

Челси са поискали да купят французина през лятото, но росонерите са били категорични

Компани: Байерн Мюнхен винаги е фаворит