ДРАМА! Монца спря Интер с гол в 93-та минута (ВИДЕО)

Двата тима направиха 2:2

Монца открадна точка от Интер след равенство 2:2, оформило се в добавеното време на двубоя от 17-ия кръг на Серия А, в който българският национал Валентин Антов остана на пейката за домакините.

С равенството Интер вече изостава на две точки от третия в класирането Милан, който има и мач по-малко. Монца пък е на 14-а позиция с 18 точки, колкото имат и Лече и Емполи.

Мачът започна вихрено като двата отбора си размениха по един бърз гол.

Интер "удари" първи като в 10-ата минута Алесандро Бастони центрира в наказателното поле, а Матео Дармиан засече топката във вратата на Микеле Ди Грегорио.

Монца обаче отговори светкавично и още в следващата минута резултатът беше изравнен. Матео Песина изведе Патрик Чурия, който демонстрира хладнокръвие пред гола и прати топката в долния ляв ъгъл за 1:1.

В 19-ата минута домакините имаха нов добър шанс, но изстрел на Андреа Петаня се размина с напречната греда.

Три минути след това Интер успя отново до поведе. След грешка в защитата на Монца дебнещият Лаутаро Мартинес вкара отблизо за 1:2.

През втората част темпото на игра бе по-бавно, като Интер умело пазеше преднината си от един гол. В 73-ата минута Андре Онана трябваше да се намесва, но по-скоро рутинно отрази удар на Пабло Мари с глава след центриране от корнер.

В 84-ата минута Мартинес можеше да вкара втория си гол в двубоя, но ударът му се удари в страничния стълб на вратата, пазена от Ди Грегорио.

В третата минута на добавеното време Патрик Чурия центрира, а Лука Калдирола отскочи най-високо и не остави шансове на Андре Онана да спаси, правейки резултата 2:2.