3. ДОКОГА? Отново Кристиано спаси Юнайтед срещу Аталанта (ВИДЕО+СНИМКИ)

ДОКОГА? Отново Кристиано спаси Юнайтед срещу Аталанта (ВИДЕО+СНИМКИ)

Португалецът вкара в добавеното време на двете полувремена, за да донесе точка на „червените дяволи“ в Бергамо

Манчестър Юнайтед отново трепери до последно срещу Аталанта, за да стигне до равенство 2:2 с голове на завърналия се това лято Кристиано Роналдо в добавеното време на първото и на второто полувреме.

Преди седмица „червените дяволи“ обърнаха италианците от 0:2 до 3:2 на своя „Олд Трафорд“, като победното попадение пак бе дело на Роналдо, а сега той ги спаси в 92-ата минута със страхотно воле, за да подели точките в Бергамо.

Срещата от група F на Шампионската лига бе на път да се превърне в истински кошмар за „червените дяволи“ и техния наставник Оле Гунар Солскяер, тъй като още преди почивката Рафаел Варан се контузи, но в крайна сметка гостите си тръгнаха с точка.

Те започнаха по-добре мача и овладяха инициативата веднага след първия съдийски сигнал като още в 5-ата минута удариха греда.

Това стана след многоходова акция, при която Скот Мактоминей получи пред границата на наказателно поле и стреля.

Топката рикошира в играч на домакините и хвана в крачка вратаря им, така че той успя само да изгледа как тя се удря в страничния стълб преди да бъде изчистена.

Отговорът на Аталанта не закъсня.

В 12-ата минута Дуван Сапата се справи с Арън Уан-Бисака и намери нахлуващия в пеналта Йосип Иличич, чийто удар хвана Де Хеа неподготвен, мина под плонжа му и спря в мрежата – 1:0.

В 20-ата минута Кристиано Роналдо пропусна с глава от непосредствена близост след центриране на Пол Погба, а в ответната атака Сапата стреля мощно, но над целта.

В 31-ата минута отново Сапата бе близо до гола, след като получи перд границата на вратарското поле, ала изстрелът му бе блокиран от Ерик Баи.

В 38-ата минута пък централният защитник Рафаел Варан, който пристигна това лято от Реал (Мадрид) и наскоро се възстанови от травма, получи нова контузия.

Наставникът на гостите Оле Гунар Солскяер реши да го замени с младия нападател Мейсън Грийнууд и смени тактическата постройка от 3-5-2 на 4-2-3-1.

Това даде резултат, защото в добавеното време на първата част Манчестър Юнайтед изравни след страхотна атака.

Бруно Фернандеш я започна, подавайки на Кристиано Роналдо, който намери резервата Грийнууд. Последният изведе Фернандеш в пеналта, а той елегантно върна леко към Роналдо, за да може португалецът да разстреля вратаря в 46-ата минута – 1:1.

Така Кристиано вкара своя 8-и гол в 11-ия си мач за Юнайтед след своето завръщане в Манчестър, а почивката дойде при равенство в резултата.

Скоро след нея шансове се откриха пред Сапата от домакините и Грийнууд от гостите, но и в двата случая бяха отсъдени засади.

В 56-ата минута Сапата се измъкна зад гърба на защитата и успя да вкара гол, въпреки опитите на Хари Магуайър да го спре.

Флагът на страничния съдия бе вдигнат за засада, но след намеса на системата VAR попадението бе зачетено и Аталанта отново поведе – 2:1.

След попадението гостите тръгнаха по-масирано в атака, а наставникът им пусна в игра Единсон Кавани, Неманя Матич, Джейдън Санчо и Дони ван де Бек.

В крайна сметка обаче героят отново се оказа Кристиано Роналдо.

В 92-ата минута той пое една топка пред пеналта и тръгна на дрибъл, но бе спрян.

След рикошет обаче кълбото се върна към него, а той без забавяне, от воле, го прати в мрежата от границата на наказателното поле, за да оформи крайното 2:2.

След него Манчестър Юнайтед остана лидер в групата със 7 точки, колкото вече има и Виляреал след домакински успех над Йънг Бойс, докато Аталанта остана с 5 в своя актив на третото място.

АТАЛАНТА:
1. Мусо, 6. Паломино, 15. Де Роон, 28. Демирал, 2. Меле, 7. Коопмелнерс, 11. Фройлер, 77. Дзапакоста, 72. Иличич, 88. Пашалич, 91. Сапата;

МАНЧЕСТЪР ЮН:
1. Де Хея, 3. Баи, 45. Магуайър, 19. Варан, 19. Уан-Бисака, 23. Шоу, 6. Погба, 39. Мактомини, 18. Бруно Фернандес, 7. Роналдо, 10. Рашфорд;

На Острова: Сити ще се размине с тежките наказания

Сензационен обрат в делото срещу шампионите за 115 нарушения на финансовия феърплей

Мота: Офанзивната фаза не е един играч, а целият отбор

„Преживях толкова много хубави моменти в Дженоа"

Пеп за Родри: Претърпя операция, сезонът за него приключи

„Той ще е готов за следващата кампания“, заяви Гуардиола

Флик: Хубаво е да си треньор на Барселона

Специалистът се наслаждава на първите си месеци в Каталуния

Алонсо преди Байерн: Готови сме за "пълна газ"

Треньорът на Леверкузен е обнадежден преди дербито

Слот каза от какво е разочарован

Мениджърът на Ливърпул съжалява за загубата от Нотингам Форест

Милан отказа 80 милиона за Майк Менян

Челси са поискали да купят французина през лятото, но росонерите са били категорични

Компани: Байерн Мюнхен винаги е фаворит