Дерби на Милано в полуфиналите на Шампионска лига! (ВИДЕО)

Интер уреди среща с Милан след 3:3 с Бенфика

Интер си осигури спор с градския съперник Милан за място във финала на Шампионската лига.

„Нерадзурите“ направиха зрелищно 3:3 с Бенфика у дома и продължават напред с общ резултат 5:3, тъй като спечелиха с 2:0 първия мач, игран в Португалия.

Така те ще се изправят срещу големия враг Милан за трети път в елиминациите на Шампионска лига, след като отпаднаха в предишните 2 случая.
Последният такъв датира от сезон 2004/05, когато „росонерите“ спечелиха в четвъртфиналните с общ резултат 5:0.

Преди точно 20 години пък двата отбора се срещнаха, както ще е и сега, във фазата на полуфиналите, регистрирайки 2 ремита.

Тогава обаче важеше правилото за голове на чужд терен и отново Милан продължи напред с общ резултат 1:1.

Иначе мачът в сряда с Бенфика на „Джузепе Меаца“ започна спокойно като Интер контролираше събитията на терена, а тифозите отново блеснаха със страхотна хореография по трибуните.

В 14-а минута техните любимци организираха бърза атака, при която Лаутаро Мартинес и Николо Барела размениха подавания, а италианският национал се спря в наказателното поле и с техничен удар откри резултата – 1:0.

Гостите отговориха четвърт час по-късно. В 31-а минута Алехандро Грималдо изпълни отлично един свободен удар, но Онана показа класа и отрази.
В ответната атака Интер вкара нов гол, дело на Лаутаро Мартинес, но той бе отменен заради игра с ръка на нападателя.

Само минута по-късно вратарят на Интер отново трябваше да се намесва решително, за да не допусне изравняване.

То обаче стана факт в 38-ата минута, когато Рафа Силва проби по фланга и центрира към Фредрик Аурснес, който засече мощно с глава под напречната греда за 1:1.

При този резултат дойде и почивката.

Интер нанесе своя решителен удар в 65-ата минута, когато Федерико Димарко намери в наказателното поле Лаутаро Мартинес. Аржентинският национал не сгреши и даде за втори път аванс на домакините в мача – 2:1.

Това на практика сложи край на надеждите за подвиг на гостите, които изостанаха с 1:4 в общия резултат.

После резервата Хоакин Кореа се разписа в 78-ата минута за Интер, докато в 86-ата защитникът Антонио Силва вкара за 3:2, а в 5-ата минута на добавеното време друга резерва - Петар Муса, оформи крайното 3:3.

Така Интер се класира за полуфиналите на Шампионска лига и си осигури около 30 млн. евро, пишат италианските медии, както и безкрайно любопитно градско дерби с Милан.

ИНТЕР – БЕНФИКА 3:3 (общ резултат 5:3)
1:0 Николо Барела (14)
1:1 Фредрик Аурснес (38)
2:1 Лаутаро Мартинес (65)
3:1 Хоакин Кореа (78)
3:2 Антонио Силва (86)
3:3 Петар Муса (90+5)

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

Интер: 24. Андре Онана, 95. Алесандро Бастони, 15. Франческо Ачерби, 36. Матео Дармиан, 32. Федерико Димарко, 22. Хенрих Мхитарян, 77. Марсело Брозович, 23. Николо Барела, 2. Дензъл Дъмфрис, 10. Лаутаро Мартинес, 9. Един Джеко;

Треньор: Симоне Индзаги;

Бенфика: 99. Одисеас Влаходимос, 3. Алехандро Грималдо, 30. Николас Отаменди, 66. Антонио Силва, 2. Жилберто, 61. Флорентино, 22. Чикиньо, 27. Рафа Силва, 20. Жоао Марио, 8. Фредрик Аурснес, 88. Гонсало Рамош;