3. Чичарито разтопи "карамелите" и доближи Юнайтед до мечтаната 19-та титла (видео)

За втори пореден мач Димитър Бербатов остана извън групата на "червените дяволи"

Лидерът във Висшата лига на Англия – Манчестър Юнайтед, постигна изключително ценен успех в домакинството си на Евертън от 34-ия кръг на Премиършип. „Червените дяволи” надделяха с минималното 1:0 над "карамелите" на „Олд Трафорд”, а победата доближи още повече Юнайтед до мечтаната 19-та титла. Единственото попадение в срещата бе отбелязано от Хавиер Ернандес в заключителните 10 минути на срещата. Българският нападател Димитър Бербатов пък за втори пореден мач остана извън групата на „червените дяволи”.

Тимът на Алекс Фъргюсън бе по-активен от своя съперник още от самото начало на срещата. През първата част Юнайтед създаде безброй ситуации пред Тим Хауърд, но така и не успя да отбележи попадение. Още преди да са изтекли първите 15 минути на срещата отлични възможности се бяха открили пред Луиш Нани и Джон О’Шей, но двамата футболисти на Юнайтед не се разписаха.

Последваха нови добри ситуации за домакините, но главен виновник за това тимът от "Олд Трафорд" да не води в резултата бе Хавиер Ернандес, който направи няколко поредни пропуска. Най-чистият такъв за Юнайтед през първата част пък дойде в 38-ата минута, когато Валенсия се справи с противников футболист и намери около точката за изпълнение на 11-метров наказателен удар Нани. Португалецът стреля, но топката срещна тялото на намиращия се на земята Ернандес, който блокира удара и по този начин предпази вратата на Евертън от попадение. Така почивката на мача дойде при резултат 0:0.

През второто полувреме доминацията на „червените дяволи” продължи. Въпреки че Дейвид Мойс направи някои промени в състава си, които целяха увеличаване на мощта в атака, играчите на Алекс Фъргюсън отново бяха по-активни от съперника си. В първите 20-ина минути от втората част Юнайтед владееше топката почти през цялото време, но така и не създаваше нищо по-опасно пред вратата на Тим Хауърд. „Карамелите” също имаха своите ситуации, най-чистата от които бе в 69-ата минута. Джак Родуел стреля от границата на наказателното поле, а топката рикошира в крака на Джони Евънс и полетя застрашително към вратата на Едвин ван дер Сар, но холандецът реагира свектавично и изби.

В последния четвърт час на мача действията на терена се пренесоха напълно в половината на Евертън. В 79-ата минута Ернандес имаше отлична възможност да се разпише, но ударът му с глава бе отразен по блестящ начин от Хауърд.

Силните изяви и упоритото търсене на гола дадоха резултат в 83-ата минута, когато Юнайтед все пак се разписа. „Карамелите” сбъркаха в отбрана, а топката бе центрирана от Луис Антонио Валенсия към Чичарито. Мексиканецът се намираше на около метър-два от голлиния и с глава забоде топката в мрежата на гостите, като по този начин донесе и много ценни три точки на тима си в борбата за титлата.

След победата „червените дяволи” имат актив от 73 точки и са на девет пред преследвачите си Челси и Арсенал, които обаче имат и мач по-малко от отбора на Фъргюсън. Евертън пък записа първа загуба в последните си седем мача в Премиършип и се намира на 7-ото място с 47 точки, на две зад вечния съперник – Ливърпул, който е и с мач по-малко.

Манчестър Юнайтед 1:0 Евертън
83' 1:0 Ернандес

Стадион: "Олд Трафорд"

Жълти картони: Андерсон (Манчестър Юнайтед); Кейхил, Хауърд (Евертън)

Червени картони: няма

Главен съдия: Питър Уолтън

Стартови състави:

Манчестър Юнайтед: Ван дер Сар, Евънс, Фърдинанд, О'Шей (Евра 57'), Фабио, Андерсон, Гибсън (Гигс 74'), Нани (Оуен 63'), Валенсия, Руни, Ернандес

Евертън: Хауърд, Дистен, Ягиелка, Бейнс, Хибърт, Родуел, Невил, Озман, Билялетдинов (Кейхил 45'), Колман (Гуйе 75'), Бекфорд (Аничебе 45')

Във Франция: Оксер спря серията си от 4 загуби

След класика над участник в ШЛ

Артета не знае дали Рая ще играе в събота

Куп контузени в Арсенал преди Лестър

На Острова: Сити ще се размине с тежките наказания

Сензационен обрат в делото срещу шампионите за 115 нарушения на финансовия феърплей

Мота: Офанзивната фаза не е един играч, а целият отбор

„Преживях толкова много хубави моменти в Дженоа"

Пеп за Родри: Претърпя операция, сезонът за него приключи

„Той ще е готов за следващата кампания“, заяви Гуардиола

Флик: Хубаво е да си треньор на Барселона

Специалистът се наслаждава на първите си месеци в Каталуния

Алонсо преди Байерн: Готови сме за "пълна газ"

Треньорът на Леверкузен е обнадежден преди дербито

Слот каза от какво е разочарован

Мениджърът на Ливърпул съжалява за загубата от Нотингам Форест

Милан отказа 80 милиона за Майк Менян

Челси са поискали да купят французина през лятото, но росонерите са били категорични