Бенфика взе своето в Белгия и е с единия крак на 1/4-финалите (ВИДЕО)

"Лисабонските орли" надвиха с 2:0 Брюж като гост

Бенфика взе комфортна преднина пред Брюж, надвивайки белгийския тим с 2:0 като гост в първи мач между двата тима от 1/8-финалите на Шампионската лига.

Още в 3-ата минута Гонсало Рамош можеше да се разпише, но изстрелът му с глава бе слаб и Миньоле без проблем улови. Две минути след това и  Бюканън преодоля добра възможност, като този път стражът на Брюж трябваше да се намесва решаващо.

В 23-ата минута Жоао Марита опита да намери един от съотборниците си в наказателното поле, но подаването му бе пресечено. Две минути след това Николас Отаменди качи топката на главата на Антонио Силва, но той я прати над вратата.

В 30-ата минута Рафа Силва овладя топката в наказателното поле, но ударът му се спря в десния страничен стълб.  В 45-ата минута въпреки множеството атаки на португалците домакините бяха тези, които стигнаха до гол. След центриране от пряк свободен удар Денис Одой прати топката в мрежата, но попадението не бе зачетено заради засада.

В началото на втората част Бенфика получи правото да изпълни дузпа. Зад топката застана Жоао Марио. Миньоле докосна топката, но тя се удари в напречната греда и влетя във вратата му.

В 64-ата минута Камал Сова стреля от границата на наказателното поле, но защитата на португалския тим се справи с лекота.  В 72-ата минута защитник на Брюж блокира изстрел на Чикиньо в последния момент.

В 88-ата минута грешка в защитата на Брюж позволи на Давид Нерес да вкара втори гол във вратата на Симон Миньоле.