Бърнли и Лутън не си помогнаха след 1:1 на "Търф Мур"(ВИДЕО)

Гостите измъкнаха точката в 93-та минута

Бърнли и Лутън завършиха наравно 1:1 в мач от 21-ия кръг на Висшата лига. Домакините поведоха в резултата в 36-ата минута с гол на Зеки Амдуни, но попадение на Карлтън Морис в добавеното време на срещата донесе точката на шапкарите.

Отборът на Венсан Компани е 19-ти с 12 точки, докато Лутън е на 18-ото място с 16 пункта.

В 7-ата минута Йохан Берг Гундмунсон бе намерен на отлична позиция в пеналтерията и стреля към левия ъгъл, но вратарят на гостите се намеси. Две минути по-късно Рос Баркли отправи удар от границата на наказателното поле, но Джеймс Трафорд спаси.

В 36-ата минута домакините поведоха. След постепенна атака топката стигна до левия фланг, където футболист на домакините напредна и намери Зеки Амдуни, който прати топката в мрежата.

Две минути след старта на втората част Витиньо стреля от границата на наказателното поле, но ударът му бе спасен без проблем от Томас Камински. В 50-ата минута Чидози Огбене направи хубав пробив и с удар от далечно разстояние се опита да изненада Трафорд, който обаче внимаваше.

21 минути по-късно Амин Ал Дахил пробва късмета си от границата на пеналтерията, но Камински се намеси. В 76-ата минута вратарят на гостите отново бе на точното място, за да спаси удар на Лайл Фостър.

Пет минути по-късно отборът на Венсан Компани можеше да стигне до втори гол. Уилсън Одобер стигна до пеналтерията и стреля, но Камински спаси удара, който отиваше в долния му ляв ъгъл.Във втората минута на добавеното време на срещата Лутън стигна до равенството. Футболист на Лутън центрира и намери Карлтън Морис, който отбеляза с глава. При попадението останаха съмнения за нарушение на Елайджа Адебайо срещу вратаря на домакините Джеймс Трафорд. Голът бе прегледан с ВАР, но не бе отменен.

Валентин Антов потегля към Германия или Франция?