3. Авансът на Реал пред Барса се стопи с още две точки (видео+снимки)

Авансът на Реал пред Барса се стопи с още две точки (видео+снимки)

Реал Мадрид направи 0:0 с Валенсия на "Сантяго Бернабеу"

Реал Мадрид не можа да вкара гол на Валенсия и пропиля нови две точки от преднината си пред Барселона на върха в Примера. „Белия балет” направи 0:0 у дома на "Сантяго Бернабеу" с Валенсия в 31-ия кръг на първенството и вече води само с 4 точки пред каталунците.

Реал Мадрид знаеше, че Барселона вече е само на три точки и започна двубоя с неспирни атаки.

Кристиано Роналдо стреля на метър от вратата от далечна дистанция в началото. След 7 минути игра пак Роналдо си освободи малко пространство и веднага изстреля снаряд към вратаря на Валенсия Гуайта, топката леко рикошира в крака на Мехмет Топал и се отби в левия страничен стълб на вратата, но не пожела да навести мрежата на гостите.

„Прилепите” отвърнаха с шут отдалеч на Фегули, който не бе преценен добре от Касияс и късметът спаси „белите”.

Реал бе добре блокиран от гостите и Валенсия също нацели гредата в средата на полувремето. Албиол изчисти лошо едно центриране от корнер, Тино Коста стреля, Касияс изби право на главата на Рикардо Коста, който нацели гредата и двете нули се запазиха.

Касияс спаси с вещина нисък изстрел на Пабло Пиати малко след половин час игра, а после самият Пиати не можа да се възползва от една грешка на мадридчани и избра да играе сам вместо да подава при ситуация двама на един пред пеналта на Реал.

Второто полувреме започна с опасен удар на Роналдо към вратата, но Гуайта изби и предотврати гол.

Валенсия продължи да играе отлично и за втори път само гредата спря тима на Унай Емери. Тино Коста с бомбен изстрел от 30 метра преодоля Икер Касияс, но разтресе напречаната греда, която вратарят на Реал приятелски погали след положението.

В 69-ата минута Роналдо сам се спъна при един извеждащ пас и съдията правилно подмина претенциите на домакините за нарушение.

Въпреки влизането в игра на Ди Мария, Кака и Кайехон „белия балет’ така и не можа да вкара гол. Именно резервата Ди Мария стреля опасно четвърт час преди края, но Гуайта се разтегна и с пръсти изби в корнер.

10 минути преди края стражът на „прилепите” се превърна в герой като направи две поредни спасявания срещу Карим Бензема, който не можа да повярва, че не се е разписал.

Контра на Валенсия можеше да шокира Реал – Солдадо изведе летящия по левия фланг Жорди Алба, ала Касияс скъси ъгъла и спаси.

В продължението на мача Гуайта спаси последният изстрел на Бензема и затвърди точката за Валенсия.

Реал Мадрид е на върха със 79 точки, Барселона е зад столичани със 75. Валенсия е на трета позиция с 49 пункта.

Флик: Хубаво е да си треньор на Барселона

Специалистът се наслаждава на първите си месеци в Каталуния

Алонсо преди Байерн: Готови сме за "пълна газ"

Треньорът на Леверкузен е обнадежден преди дербито

Слот каза от какво е разочарован

Мениджърът на Ливърпул съжалява за загубата от Нотингам Форест

Милан отказа 80 милиона за Майк Менян

Челси са поискали да купят французина през лятото, но росонерите са били категорични

Компани: Байерн Мюнхен винаги е фаворит

Той говори преди дербито с Байер Леверкузен в Бундеслигата

Сърбия и Албания с обща кандидатура за Евро U21 2027

Белгия и Турция също са сред страните, които искат домакинството

Ръководството на Ман Юнайтед работи по план "150"

Голямата цел на "червените дяволи" е да се спечели титлата във Висшата лига през 2028г.

Удар за Рома: Дибала пак се контузи