3. Атлетико М бие с автогол, отложи развръзката в Испания (ВИДЕО)

Атлетико М бие с автогол, отложи развръзката в Испания (ВИДЕО)

Барса ще трябва да спечели срещу Леганес, за да триумфира с титлата

Атлетико Мадрид спечели с 1:0 домакинството си на Валядолид 35-ия кръг на испанското първенство. Автогол на Хоакин Фернандес в 66-ата минута донесе трите точки на домакините. При това положение Барселона се нуждае от победа срещу Алавес по-късно тази вечер, за да си гарантира шампионската титла три мача преди края на сезона.

В осмата минута Сержи Гуардиола отправи опасен удар, но Ян Облак спаси. В 14-ата Мората подаде към Гризман, чийто изстрел oт не беше точен. Малко след това френската звезда на Атлетико опита да изненада вратаря с шут от над 30 метра. Стражът Жорди Масип не рискува и извади топката в корнер.

След почивката футболистите на Чоло Симеоне вдигнаха темпото. В 50-ата минута Саул шутира и топката прелетя много близо до вратата. В 58-ата Гризман изскочи на чудесна позиция в наказателното поле, но Фернандо Калеро игра съобразително и не му позволи да вкара.

В 66-ата минута Атлетико откри резултата. Саул нахлу отляво и центрира към първата греда, където Хоакин Фернандес заби топката с глава в собствената си мрежа - 1:0.

В 86-ата гостите претендираха за дузпа. Санти Ариас беше протегнал ръка при въздушен дуел и спря пътя на топката към вратата. След преглеждане на видеоповторение съдията прецени, че това не е дузпа и си навлече гнева на играчите на Валядолид.

Срещата от Серия А завърши при резултат 1:1

Брайтън обърна Тотнъм от 0:2 за по-малко от 20 минути (ВИДЕО)

„Чайките“ се развихриха след почивката и спряха серията от 5 победи на „шпорите“

Байерн с нова издънка, този път в Бундеслигата (ВИДЕО)

Баварците се препънаха срещу Айнтрахт във Франкфурт след 0:1 от Астън Вила през седмицата

Тен Хаг: Проектът в Манчестър Юнайтед е дългосрочен