3. Арсенал върза борбата за титлата след 1:0 над Юнайтед, Бербо с 15 минути (видео)

Отборът на Арсенал завърза изключително много битката за титлата в Англия, след като днес се наложи с минималното 1:0 над тима на Манчестър Юнайтед в дербито на 35-ия кръг на Премиършип, играно на стадион „Емирейтс” в Лондон.

Българският нападател Димитър Бербатов започна мача от резервната скамейка и се появи в игра в 74-ата минута, но така и не можа да влезе в темпото на двубоя. Единственото попадение в мача пък бе дело на Аарън Рамзи в 56-ата минута, за който това бе и първи гол в Премиършип. Победата за Арсенал над Юнайтед пък бе първа от 2008-а година насам.

Двубоят започна с по-активна игра на домакините и неточни удари в началните минути на Насри и Ван Перси. Гостите изглеждаха малко пасивни в организирането на атаките, въпреки че сър Алекс Фъргюсън започна мача с двама нападатели в лицето на Хавиер Ернандес и Уейн Руни.

С течение на времето „червените дяволи” все пак съумяха да изнесат играта в по-предни позиции, но положенията пред Шчесни така и не идваха. В 31-ата минута дойде и най-спорното положение в мача, след като Видич отклони с ръка центриране към Ван Перси, но реферите така и не отсъдиха дузпа в полза на „топчиите”.

В последните 15 минути двата отбора се захапаха в центъра на терена, като темпото на двубоя спадна значително. Рамзи се отчете с неточен удар, последван от опасен шут на Руни, който обаче бе блокиран от бранител на „артилеристите”.

До края на полувремето обаче гол не падна и така двата тима се оттеглиха на почивка при нулево равенство.

Втората част стартира с много опасен изстрел на Нани от фаул, който обаче бе изваден от горния десен ъгъл от Шчесни. Последваха пропуски на Руни и Евра, както и неточен удар на Бакари Саня.

Така се стигна до 56-ата минута, когато Ван Перси получи в дясната част на наказателното поле и намери Рамзи около точката на дузпата, а последният с премерен удар с десния крак по земя хвърли в екстаз феновете на „Емирейтс” – 1:0.

След гола „червените дяволи” веднага вдигнаха оборотите и в 61-ата минута Видич можеше да възстанови статуквото, след като засече с глава центриране от корнер, но топката не намери очертанията на вратата на Шчесни.

Като цяло обаче играта се понакъса след попадението на Арсенал, а в 74-ата минута мениджърът на Юнайтед – сър Алекс Фъргюсън, пусна на терена българския голмайстор на Премиършип до момента – Димитър Бербатов.

В последния четвърт час на мача натискът на Юнайтед стана осезаем, докато столичани чакаха възможностите си на контраатака. Руни и Нани пропуснаха по една хубава възможност за гол, преди да дойде 88-ата минута, когато резервата Оуен бе спънат в наказателното поле, но реферът Крис Фой не посочи бялата точка.

До края на мача нов гол не падна и така Арсенал се наложи с 1:0 над Манчестър Юнайтед. След успеха „топчиите” остават на 3-о място във временното класиране с актив от 67 точки, на 6 зад „червените дяволи” и на 3 зад 2-ия Челси.

Арсенал – Манчестър Юнайтед 1:0

1:0 Рамзи 56’

Състави
:

Арсенал: Шчесни, Саня, Кошчелни, Джуру (Скилачи 69’), Клиши, Сонг, Уилшър, Уолкът (Ебуе 78’), Рамзи, Насри (Аршавин 46’), Ван Перси

Манчестър Юнайтед: Ван дер Сар, Евра, Фърдинанд, Видич, Фабио, Нани, Карик (Оуен 85’), Андерсон (Валенсия 55’), Парк, Руни, Чичарито (Бербатов 74’)

Жълти картони: Сонг (Арсенал); Руни, Парк, Фабио (Юнайтед)

Стадион: „Емирейтс”, 61 000 зрители

Рефер: Крис Фой
Милан докосва върха след класика за 5 минути (ВИДЕО)

„Росонерите“ не дадоха шанс на Лече – 3:0

Дортмунд се развихри за обрат от 0:2 до 4:2 (ВИДЕО)

На Острова: Сити ще се размине с тежките наказания

Сензационен обрат в делото срещу шампионите за 115 нарушения на финансовия феърплей

Мота: Офанзивната фаза не е един играч, а целият отбор

„Преживях толкова много хубави моменти в Дженоа"

Пеп за Родри: Претърпя операция, сезонът за него приключи