Арсенал и ПСВ направиха приятелско 1:1 и потеглиха към 1/8-финалите (ВИДЕО)

"Филипсите" останаха еднолично втори пред Ланс с точка аванс

ПСВ Айндховен и Арсенал завършиха резултат 1:1 на „Филипс Стейдиъм“ в мач от последния шести кръг в група „B“ на Шампионска лига.

Арсенал завършва на върха на група „B“ с актив от 13 точки, докато „филипсите“ заемат 2-ра позиция с 9 пункта, като и двата отбора ще играят напролет във фазата на 1/8-финалите в Шампионска лига. Ланс завършва трети в групата с 8 точки, докато Севиля е последен с 2 пункта.

Първото по-опасно положение в мача се откри пред ПСВ в 5-ата минута, когато Малик Тилман напредна по дясното крило и центрира топката за Йоан Бакайоко, чийто удар бе отразен от Аарън Рамсдейл. Последва добавка от страна на Рикардо Пепи, но Габриел блокира изстрела.

Исмаел Сайбари изведе Рикардо Пепи в 33-ата минута. Нападателят на ПСВ комбинира отново на двойно подаване със своя съотборинк, след което стреля, но ударът му бе блокиран от Уилиам Салиба.

Натискът на Арсенал в следващите минути даде резултат в 42-ата минута, когато Рийс Нелсън бе изведен отдясно и той сви топката за Еди Нкетия, който успя да задържи и стреля между краката на бранител на ПСВ в долния ляв ъгъл на вратата, за да изведе своя тим напред в резултата.

Във втората минута на добавеното време Бакайоко направи страхотен рейд, който завърши с удар към вратата на Арсенал, но отново Аарън Рамсдейл показа страхотен рефлекс и отрази. ПСВ продължи с натиска си и на старта на второто полувреме. В 47-ата минута Бакайоко сви топката за Йорбе Вертесен, който стреля от средна дистанция, но топката премина на сантиметри от десния страничен стълб на вратата на Арсенал.

Домакините от Айндховен разгърнаха по страхотен начин своя контраатака в 50-ата минута, като Рикардо Пепи бе изведен зад гърба на отбраната на Арсенал. Нападателят на ПСВ продължи топката за навлизащият отляво Йорбе Вертесен, който с първото си докосване и с помощта на левия страничен стълб възстанови паритета.