Хърватия нанесе поражение на Португалия на прага на Евро 2024 (ВИДЕО)

Модрич вкара дузпа на „Ещадио Насионал до Жамор“ при успеха с 2:1

Хърватия постигна изненадваща победа с 2:1 над Португалия като гост в приятелски мач, игран на „Ещадио Насионал до Жамор“ на няколко километра от Лисабон. Капитанът и голяма звезда на „мореплавателите“ Кристиано Роналдо не взе участие в мача.

Двубоят започна отлично за Хърватия, след като Витиня фаулира Матео Ковачич в наказателното поле и последва дузпа. С изпълнението се нагърби капитанът на тима Лука Модрич и в 8-ата минута стреля към долния десен ъгъл, разписвайки се за 0:1.

В следващите минути двата тима си размениха по едно добро положение. В 18-ата минута Португалия имаше шанс да изравни, след като Бернардо Силва стреля от удобна позиция, но бе блокиран, а в 21-вата Йошко Гвардиол бе сполетян от същата съдба след индивидуален рейд.

В 35-ата минута Ловро Майер центрира от ъглов удар към Гвардиол, който засече топката с глава, но я прати над напречната греда. В 43-ата минута пред „ватрените“ се откри нова възможност, след като Андрей Крамарич стреля от обещаваща позиция, но Коща спаси.

Второто полувреме започна по перфектен начин за Португалия и иберийците стигнаха до изравнително попадение още в 48-ата минута. Нелсон Семедо проби отлично отдясно и пусна успоредно подаване към непокрития Диого Жота, който с лекота отбеляза за 1:1.

Радостта на португалците обаче бе кратка и в 56-ата минута Хърватия отново излезе напред в резултата. Марио Пашалич шутира прецизно от границата на наказателното поле, но нацели напречната греда. Анте Будимир обаче внимаваше и при добавката отбеляза за 1:2.

В 82-рата минута хърватите можеха да си решат всичко в срещата с трето попадение, но такова не падна. Лука Сучич си освободи пространство за изстрел в наказателното поле и стреля по земя, но Диого Коща внимаваше и успя да откаже полузащитника на Хърватия.