Интер Маями бие и без Меси, Кампана се превърна в герой срещу Спортинг Канзас

Отборът на аржентинската суперзвезда стигна до успех с 3:2

Интер Маями записа втора поредна и общо осма победа от началото на сезона в MLS, след като надделя с 3:2 у дома срещу Спортинг Канзас Сити в среща от 27-ия кръг на шампионата.

„Фламинготата“ спечелиха без своята нова суперзвезда Лионел Меси, който е ангажиран с мачове на националния отбор на Аржентина, като това е първият мач, който нападателят пропуска, откакто стана част от клуба.

В отсъствието на Меси, на сцената излезе Леонардо Кампана, който се отчете с два гола в мача.

Срещата не тръгна добре за Интер Маями, след като Спортинг Канзас поведе в резултата още в 9-ата минута, когато точен беше Даниел Салой.

Кампана обаче изравни от дузпа в 25-ата минута, а до почивката обратът бе пълен след второ попадение на Кампана, дошло след асистенция на ДеАндре Йедлин в самия край на полувремето.

След точно час игра друга от новите звезди в тима на Дейвид Бекъм – Серхио Бускетс подаде към Факундо Фариас, който направи резултата 3:1.

Гостите върнаха един гол чрез Алан Пулидо, но за повече нямаха сили и сложиха край на серията си от две поредни победи.

С успеха Интер Маями събра 28 точки и е на 14-о място в Източната конференция, докато Спортинг Канзас Сити заема 12-а позиция на Запад с 32 точки в актива си.

Официално: Гьозтепе и Мъри с първи летен трансфер за Суперлигата