3. Златна резерва засили Вила към ШЛ след 3:3 с Ливърпул (ВИДЕО)

Златна резерва засили Вила към ШЛ след 3:3 с Ливърпул (ВИДЕО)

Страхотен мач на "Вила Парк", но без победител в Бирмингам

Ливърпул и Астън Вила не се победиха в драматичен мач от 37-ия кръг на Висшата лига, завършил 3:3.

Ливърпул със сигурност ще завърши на третата позиция в класирането, като не може да бъде изместен от четвъртия, а именно днешния им съперник Астън Вила, който има 68 точки. Петият Тотнъм е с 63 и оставащи два мача - срещу Манчестър Сити и изпадналия Шефилд Юнайтед. За Вила остава мач с Кристъл Палас.

Гостите поведоха в резултата още във втората минута. Харви Елиът центрира почти от аутлинията, а Емилиано Мартинес сгреши, изпускайки топката, а при опита си да я хвана отново я прати във вратата си.

В 11-ата минута Коди Гакпо уцели гредата от малък ъгъл, а и бе свирена засада. Вила отговори с пробив Оли Уоткинс, който преодоля съпротивата на Джарел Куанса и върна топката към точката на дузпата, а там Юри Тилеманс беше напълно свободен и с мощен шут не остави никакви шансове на Алисон - 1:1.

В 23-ата минута включилият се предни позиции Джо Гомес получи пас от Луис Диас и нанесе удар. Мартинес спаси, но при добавката на включилия се на скорост Коди Гакпо, бе безпомощен.

Втората част започна с нов гол за Ливърпул. Харви Елиът центрира от статично положение , а Джарел Куанса с глава насочи топката в мрежата, за да вкара дебютния си гол за Ливърпул във Висшата лига.

В 52-ата минута попадение на Оли Уоткинс не бе зачетено заради засада, след преглед с ВАР. Седем минути след това и попадение на Харви Елиът не бе зачетено поради същата причина. В 69-ата минута влезлият като резерва Николо Дзаниоло използва шанса си за изстрел от наказателното поле, но прати топката право в Алисон.

Вила успя да върне още един гол пет минути преди края на двубоя, когато резервата Йон Дуран от границата на наказателното поле прати топката в долния десен ъгъл на вратата, пазена от Алисон.

В 87-ата минута Дарвин Нуньес вкара топката в мрежата на Мартинес, но бе вдигната засада. Минута преди края на редовното време Дуран вкара второто си попадение, за да изравни резултата на "Вила Парк".