3. Спорна дузпа лиши отбора на Банксо (Добринище) от победа пред собствена публика

Спорна дузпа лиши отбора на Банксо (Добринище) от победа пред собствена публика

Отборът на Добринище загуби с 1:2 в отложен мач от 21-ия кръг на Югозападната "В" група срещу един от претендентите за професионалния футбол Миньор (Бобов дол). Това бе и първи мач пред собствена публика за отбора домакин, откакто взе лиценза на тима от съседния град Банско.

Въпреки студеното време и силния вятър близо 500 зрители подкрепиха младия отбор, който за кратко време изгради опитният треньор Йордан Самоковлийски. Вятърът попречи и на двата отбора да покажат най-доброто, на което са способни и това донякъде лиши сблъска от чисто футболни качества. През първото полувреме силният вятър бе в полза на гостите от Бобов дол и това помогна на футболистите с "жълто - черни" фланелки да създадат повече опасности пред вратата на домакините. Още във втората минута Ванев с хубав удар можеше да открие резултата в полза на Миньор, но стражът на Добринище Лъчезар Сотиров се намеси адекватно и отрази удара. Отново Сотиров трябваше да се намесва решително в 39-ата минута, когато предотврати сигурен гол във вратата си след удар на Янчов.

Единствената опасност пред вратата на гостите изработи топреализаторът на Добринище Деян Постоловски. Опитният нападател засече с глава центриране в наказателното поле на Георгиев, но топката мина на сантиметри от левия страничен стълб на вратата пазена от Манов. Съставите се оттеглиха на почивката при 0:0.

Подпомагани  от вятъра през втората част, който смени фронта и задуха към вратата на гостуващия тим, отборът на Добринище заигра по-добре и атаките пред противниковата врата се редуваха една след друга. В 48-ата минута вратарят на Миньор, Манов опита да вкара топката в игра с удар от ръце, но вятърът я върна обрано в наказателното му поле като Постоловски не отигра положението по най-добрия начин и стреля в гредата. В рамките на две минути с пропуски за отбора на Добринище се отличи Божидар Петров. Първо негов удар от пряк свободен удар бе избит в корнер, а при последвалото центриране той пропусна да се разпише с глава от непосредствена близост.

В 68-ата минута в една от редките атаки за Миньор Иван Михов извърши нарушение в наказателното поле срещу Стефанов и реферът Пламен Божидаров отсъди дузпа в полза на гостуващия тим. Точен от бялата точка за 0:1 бе Христо Петров. Именно дузпата пречупи отбора на Добринище, който още в следващата атака допусна втори гол във вратата си. От ситуацията се възползва Дамянов, който вкара след двойно подаване в наказателното поле на домакините. Въпреки разликата от два гола Йордан Самоковлийски не бе отписал мача и опита, да промени негативния резултат, като вкара в игра Карамфилов и Мазнев, а в последствие и Попадийн.Наистина смените съживиха играта на отбора, но с нови пропуски за домакините се отчетоха Иван Михов и Юли Колушев . Все пак по-добрата игра на Добринище даде резултат и в 79-ата минута и отборът получи право да изпълнява дузпа. В същото време гостите останаха с човек по-малко на терена, тъй като полевият играч Янчов с ръка спря топката в собственото си наказателно поле, за което получи червен картон. 11-метровият наказателен удар бе изпълнен перфектно от Постоловски, който намали резултата за 1:2.

Натискът на домакините обаче стигна само за това и гостите от Миньор завоюваха победата, а с това запазиха и шансовете си в борбата за влизане в "Б" група. Веднага след мача треньорът на Добринище Йордан Самоковлийски каза, че е доволен от играта на своите и наистина спорната дузпа, която бе отсъдена срещу неговия тим е пречупила футболистите му. Той се надява до края на сезона да успее да изгради добър отбор, който през следващата година ще може да се присъедини към борбата за влизане в "Б" група. За тази цел той ще разчита на подкрепата на Николай Галчев, който освен акционер в елитния Пирин издържа и третодивизионния тим на Добринище.
Разкритие: Локо (Сф) има нов треньор

Тунчев: Има разочарование

„Знаехме, че мачът ще се реши от статичните положения“

Генчев: Победата можеше да е по-изразителна

"Стояха добре до момента, в който допуснахме гола и бяхме наказани"

Героят на Левски: Чувството е неописуемо

„Надявам се, че и публиката се е забавлявала“

НА ЖИВО: Ботев (Враца) - Лудогорец 0:2

Гледайте и следете мача в Разград тук...

Вальо Илиев: Играхме добре, но ни липсваше ефективност

Според треньора на ЦСКА 1948 проблемът с неговия тим е чисто психически

Керкез: Резултатът с който бием няма значение за мен, започнахме мача много лошо