3. Отборът на Банско (Добринище) оцеля след корида в Сапарева баня

Отборът на Банско (Добринище) оцеля след корида в Сапарева баня

Отборът на Добринище, който от този сезон играе с лиценза на Банско записа първа победа в пролетния дял на шампионата в Югозападната „В” група. Възпитаниците на треньора Йордан Самоковлийски спечелиха с минималното 1:0 като гости на Германея (Сапарева баня), а мачът в последствие бе прекратен поради инциденти на терена. През седмицата ЗС на БФС ще вземе решение и ще потвърди окончателно резултата от този мач.

Срещата не предвещаваше такъв развой. Домакините от Сапарева баня се присбособиха по бързо на калния терен и първи стигнаха до опасни положения пред противниковата врата. Добрата намеса обаче на вратаря Лъчезар Сотиров и адекватните намеси в наказателното поле на играещия треньор от школата на Пирин Тодор Лулейски не допуснаха гол във вратата на гостите. През второто полувреме голмайсторът на Добринище Деян Постоловски с далечен удар препарира за 0:1 вратаря на домакините Стоилов. Тогава нещата на терена се изостриха и футболистите на Германея започнаха истински терор срещу техните съперници на терена. В 80-ата минута авторът на едионственото попадение в мача Постоловски можеше да се разпише за втори път след като се възползва от груба грешка на вратаря Стоилов но от самата голлиния Станчев с глава изчисти топката в аут.

В дадено от съдията Любомир Павлов продължение, което от три минути се проточи на цели пет бе отсъден фаул в полза на отбора домакин. При изпълнението на фаула домакините успяха да изравнят чрез Ангелов. Голът на Германея бе признат от рефера въпреки претенциите на футболистите от Добринище за нарушение в наказателното поле срещу вратаря. Тогава обаче настана истинско меле и на терена започна масов бой, като освен футболисти се включиха и хора от публиката. Създалата се ситуация не позволи мачът да бъде завършен и съдията Павлов, го прекрати. В първоначалните минути не се знаеше при какъв резултат е завършила срещата но след обстоен анализ и гледане на записа съдийската тройка се произнесе, като го записа в протокола 0:1 в полза на гостуващия тим от Добринище.